Huizenprijzen per gemeente in 2025
160 van de 342 gemeenten lagen in 2025 boven het landelijke gemiddelde. De duurste gemeenten liggen vooral in het Gooi, in Kennemerland en langs de kust (zoals Bloemendaal en Wassenaar) en in bosrijke gemeenten rond Utrecht en Arnhem; de goedkoopste vooral in Oost-Groningen, Zuid-Limburg, Zeeland en delen van Friesland. Een gemiddelde zegt veel over de regio, maar weinig over één woning: het hangt af van welke woningen in dat jaar zijn verkocht.
Duurste, goedkoopste en snelst stijgende gemeenten
Duurste gemeenten 2025
- 1.Blaricum€ 1.105.604
- 2.Bloemendaal€ 1.023.762
- 3.Laren (NH.)€ 977.945
- 4.Wassenaar€ 903.569
- 5.Rozendaal€ 866.864
- 6.Heemstede€ 798.428
- 7.Bergen (NH.)€ 737.165
- 8.De Bilt€ 729.588
- 9.Gooise Meren€ 721.747
- 10.Landsmeer€ 706.179
Goedkoopste gemeenten 2025
- 1.Kerkrade€ 270.119
- 2.Heerlen€ 284.279
- 3.Pekela€ 288.273
- 4.Brunssum€ 290.901
- 5.Terneuzen€ 297.848
- 6.Vlissingen€ 303.236
- 7.Veendam€ 316.312
- 8.Eemsdelta€ 319.269
- 9.Leeuwarden€ 319.443
- 10.Den Helder€ 319.893
Grootste stijgers t.o.v. 2024
- 1.Tynaarlo+24,7%
- 2.Brummen+24,4%
- 3.Veenendaal+23,6%
- 4.Zaltbommel+23,4%
- 5.Putten+21,5%
- 6.Hendrik-Ido-Ambacht+20,9%
- 7.Drimmelen+18,9%
- 8.Borger-Odoorn+18,0%
- 9.Gemert-Bakel+17,9%
- 10.Etten-Leur+17,2%
Stijgers alleen voor gemeenten met minimaal 10.000 woningen; in kleinere gemeenten schommelt het jaargemiddelde te sterk door toeval.
Prijsontwikkeling in 2026
- Prijsindex 2e kwartaal 2026 t.o.v. een jaar eerder
- +4,2%
- Nederland
- Sinds eind 2025
- +1,8%
- t.o.v. 4e kwartaal 2025
- Verkochte woningen 2e kwartaal 2026
- 58.952
- Nederland
De ranglijst hieronder gaat over heel 2025; CBS publiceert de gemiddelde verkoopprijs per gemeente eens per jaar. De kwartaalindex laat zien hoe de markt zich in 2026 ontwikkelt, per provincie staat die in de tabel hieronder.
Van 2024 K3 tot 2026 K2: 140,4 naar 154,9 (+10,3%).
Toon datatabel
| Kwartaal | Index (2020 = 100) |
|---|---|
| 2024 K3 | 140,4 |
| 2024 K4 | 143,3 |
| 2025 K1 | 146,0 |
| 2025 K2 | 148,7 |
| 2025 K3 | 151,4 |
| 2025 K4 | 152,2 |
| 2026 K1 | 153,6 |
| 2026 K2 | 154,9 |
Bron: CBS StatLine 85792NED, prijsindex bestaande koopwoningen (2020 = 100), 1e kwartaal 1995 - 2e kwartaal 2026. Opgehaald op 3 september 2026. De index corrigeert voor verschillen in de verkochte woningen en is daardoor een betere maat voor de prijsontwikkeling dan een gemiddelde verkoopprijs.
Huizenprijzen per provincie
| Provincie | Verkoopprijs 2025 | t.o.v. 2024 | WOZ 1 jan 2026 | Index 2e kwartaal 2026, j-o-j |
|---|---|---|---|---|
| Noord-Holland | € 570.463 | +4,7% | € 526.000 | +2,4% |
| Utrecht | € 560.526 | +6,4% | € 534.000 | +3,8% |
| Noord-Brabant | € 486.894 | +6,7% | € 450.000 | +4,3% |
| Gelderland | € 479.542 | +7,5% | € 441.000 | +5,6% |
| Zuid-Holland | € 469.137 | +5,9% | € 429.000 | +4,5% |
| Flevoland | € 454.473 | +7,5% | € 415.000 | +3,2% |
| Overijssel | € 420.923 | +7,0% | € 394.000 | +4,5% |
| Drenthe | € 411.728 | +8,1% | € 358.000 | +5,7% |
| Limburg | € 381.845 | +6,8% | € 348.000 | +4,8% |
| Friesland | € 375.728 | +7,2% | € 334.000 | +5,4% |
| Groningen | € 371.220 | +9,2% | € 327.000 | +7,9% |
| Zeeland | € 366.731 | +6,2% | € 342.000 | +4,0% |
Landelijke ontwikkeling
Van 2013 tot 2025: € 213.353 naar € 479.527 (+125%).
Toon datatabel
| Jaar | Waarde |
|---|---|
| 2013 | € 213.353 |
| 2014 | € 222.218 |
| 2015 | € 230.194 |
| 2016 | € 243.837 |
| 2017 | € 263.295 |
| 2018 | € 287.267 |
| 2019 | € 307.978 |
| 2020 | € 334.488 |
| 2021 | € 386.714 |
| 2022 | € 428.591 |
| 2023 | € 416.153 |
| 2024 | € 450.985 |
| 2025 | € 479.527 |
Alle gemeenten van duur naar goedkoop
Gemeenten met een link hebben een eigen pagina met lokale waardefactoren, woningvoorraad en veelgestelde vragen.
| # | Gemeente | Provincie | Verkoopprijs 2025 | t.o.v. 2024 | WOZ 1 jan 2026 | Woningen |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Blaricum | Noord-Holland | € 1.105.604 | +11,2% | € 976.000 | 5.389 |
| 2 | Bloemendaal | Noord-Holland | € 1.023.762 | -1,9% | € 988.000 | 10.398 |
| 3 | Laren (NH.) | Noord-Holland | € 977.945 | -6,7% | € 993.000 | 5.521 |
| 4 | Wassenaar | Zuid-Holland | € 903.569 | +6,3% | € 788.000 | 12.458 |
| 5 | Rozendaal | Gelderland | € 866.864 | +8,0% | € 841.000 | 710 |
| 6 | Heemstede | Noord-Holland | € 798.428 | +6,4% | € 739.000 | 12.871 |
| 7 | Bergen (NH.) | Noord-Holland | € 737.165 | +6,1% | € 646.000 | 15.562 |
| 8 | De Bilt | Utrecht | € 729.588 | +4,1% | € 674.000 | 20.009 |
| 9 | Gooise Meren | Noord-Holland | € 721.747 | +6,5% | € 642.000 | 28.082 |
| 10 | Landsmeer | Noord-Holland | € 706.179 | +4,9% | € 670.000 | 4.959 |
| 11 | Utrechtse Heuvelrug | Utrecht | € 689.760 | +5,4% | € 596.000 | 22.599 |
| 12 | Amstelveen | Noord-Holland | € 681.691 | +4,9% | € 615.000 | 43.730 |
| 13 | Vught | Noord-Brabant | € 671.948 | +12,5% | € 638.000 | 14.352 |
| 14 | Oostzaan | Noord-Holland | € 671.896 | +22,2% | € 583.000 | 4.190 |
| 15 | De Ronde Venen | Utrecht | € 666.495 | +11,1% | € 583.000 | 19.090 |
| 16 | Zeist | Utrecht | € 663.706 | +12,1% | € 609.000 | 30.469 |
| 17 | Waalre | Noord-Brabant | € 662.285 | +1,6% | € 597.000 | 8.186 |
| 18 | Eemnes | Utrecht | € 658.208 | +9,0% | € 592.000 | 4.429 |
| 19 | Voorschoten | Zuid-Holland | € 657.899 | +11,5% | € 583.000 | 11.725 |
| 20 | Schiermonnikoog | Friesland | € 656.107 | +34,9% | € 462.000 | 617 |
| 21 | Wijdemeren | Noord-Holland | € 653.211 | +3,2% | € 611.000 | 11.052 |
| 22 | Aalsmeer | Noord-Holland | € 636.273 | +10,5% | € 570.000 | 13.820 |
| 23 | Pijnacker-Nootdorp | Zuid-Holland | € 631.787 | +13,0% | € 573.000 | 23.279 |
| 24 | Nuenen, Gerwen en Nederwetten | Noord-Brabant | € 631.744 | +11,3% | € 575.000 | 10.904 |
| 25 | Amsterdam | Noord-Holland | € 630.621 | +2,1% | € 575.000 | 494.449 |
| 26 | Noordwijk | Zuid-Holland | € 626.591 | +5,7% | € 560.000 | 21.627 |
| 27 | Bunnik | Utrecht | € 624.328 | +12,3% | € 597.000 | 6.914 |
| 28 | Ouder-Amstel | Noord-Holland | € 623.392 | +1,9% | € 624.000 | 6.459 |
| 29 | Woerden | Utrecht | € 620.770 | +13,5% | € 492.000 | 23.386 |
| 30 | Huizen | Noord-Holland | € 616.191 | +5,5% | € 520.000 | 19.216 |
| 31 | Teylingen | Zuid-Holland | € 615.436 | +13,6% | € 526.000 | 16.959 |
| 32 | Oegstgeest | Zuid-Holland | € 614.579 | +0,0% | € 649.000 | 11.419 |
| 33 | Baarn | Utrecht | € 610.602 | +7,6% | € 550.000 | 12.067 |
| 34 | Heiloo | Noord-Holland | € 609.771 | +3,3% | € 583.000 | 11.457 |
| 35 | Nieuwkoop | Zuid-Holland | € 605.404 | +14,2% | € 542.000 | 12.062 |
| 36 | Son en Breugel | Noord-Brabant | € 605.309 | +2,8% | € 575.000 | 7.655 |
| 37 | Zandvoort | Noord-Holland | € 604.626 | +3,2% | € 508.000 | 9.909 |
| 38 | Putten | Gelderland | € 600.621 | +21,5% | € 567.000 | 10.462 |
| 39 | Kaag en Braassem | Zuid-Holland | € 599.806 | +15,2% | € 540.000 | 12.902 |
| 40 | Midden-Delfland | Zuid-Holland | € 599.737 | +3,0% | € 546.000 | 8.179 |
| 41 | Oisterwijk | Noord-Brabant | € 599.609 | +10,0% | € 561.000 | 14.575 |
| 42 | Lansingerland | Zuid-Holland | € 596.867 | +4,7% | € 566.000 | 26.193 |
| 43 | Renswoude | Utrecht | € 592.719 | +12,2% | € 586.000 | 2.261 |
| 44 | Haarlemmermeer | Noord-Holland | € 591.975 | +6,6% | € 542.000 | 69.281 |
| 45 | Sint-Michielsgestel | Noord-Brabant | € 590.958 | +2,5% | € 559.000 | 12.748 |
| 46 | Lochem | Gelderland | € 587.573 | +7,3% | € 515.000 | 15.821 |
| 47 | Oirschot | Noord-Brabant | € 585.652 | +16,9% | € 552.000 | 8.639 |
| 48 | Soest | Utrecht | € 585.095 | +6,2% | € 533.000 | 21.538 |
| 49 | Houten | Utrecht | € 583.825 | -1,5% | € 585.000 | 21.679 |
| 50 | Tynaarlo | Drenthe | € 581.613 | +24,7% | € 480.000 | 14.974 |
| 51 | Buren | Gelderland | € 580.256 | +2,7% | € 512.000 | 11.307 |
| 52 | Haarlem | Noord-Holland | € 576.569 | +5,1% | € 548.000 | 80.588 |
| 53 | Bernheze | Noord-Brabant | € 576.186 | +15,2% | € 526.000 | 13.740 |
| 54 | Rhenen | Utrecht | € 575.370 | +8,3% | € 507.000 | 8.452 |
| 55 | Leusden | Utrecht | € 573.062 | +5,4% | € 547.000 | 13.968 |
| 56 | Diemen | Noord-Holland | € 571.777 | +3,7% | € 494.000 | 16.328 |
| 57 | Nunspeet | Gelderland | € 571.262 | +16,0% | € 490.000 | 11.902 |
| 58 | Zoeterwoude | Zuid-Holland | € 569.994 | +15,3% | € 541.000 | 4.579 |
| 59 | Voorst | Gelderland | € 564.160 | +6,1% | € 509.000 | 10.946 |
| 60 | Heeze-Leende | Noord-Brabant | € 563.341 | +8,5% | € 563.000 | 7.441 |
| 61 | Zuidplas | Zuid-Holland | € 561.991 | +10,1% | € 502.000 | 19.921 |
| 62 | Heumen | Gelderland | € 558.583 | +5,3% | € 503.000 | 7.564 |
| 63 | Alphen-Chaam | Noord-Brabant | € 556.205 | +2,8% | € 501.000 | 4.624 |
| 64 | Uithoorn | Noord-Holland | € 556.156 | +5,3% | € 501.000 | 13.841 |
| 65 | Westland | Zuid-Holland | € 555.505 | +10,0% | € 514.000 | 48.857 |
| 66 | Best | Noord-Brabant | € 553.741 | +7,0% | € 507.000 | 13.886 |
| 67 | Woudenberg | Utrecht | € 552.197 | +3,9% | € 561.000 | 5.879 |
| 68 | Renkum | Gelderland | € 551.905 | +6,4% | € 491.000 | 15.303 |
| 69 | Amersfoort | Utrecht | € 551.639 | +8,0% | € 504.000 | 72.803 |
| 70 | Goirle | Noord-Brabant | € 549.970 | +2,2% | € 479.000 | 10.908 |
| 71 | Utrecht | Utrecht | € 549.113 | +5,6% | € 548.000 | 171.457 |
| 72 | Lopik | Utrecht | € 548.830 | +13,7% | € 524.000 | 6.014 |
| 73 | Lisse | Zuid-Holland | € 548.653 | +13,4% | € 472.000 | 10.819 |
| 74 | Epe | Gelderland | € 548.649 | +16,1% | € 504.000 | 15.138 |
| 75 | Zaltbommel | Gelderland | € 548.623 | +23,4% | € 449.000 | 12.355 |
| 76 | Neder-Betuwe | Gelderland | € 548.255 | +8,0% | € 441.000 | 9.451 |
| 77 | Barendrecht | Zuid-Holland | € 547.450 | +6,1% | € 492.000 | 20.112 |
| 78 | Oudewater | Utrecht | € 542.373 | +3,9% | € 490.000 | 4.612 |
| 79 | Montfoort | Utrecht | € 541.636 | +2,1% | € 540.000 | 5.838 |
| 80 | Vlieland | Friesland | € 541.519 | -1,6% | € 443.000 | 650 |
| 81 | Hilversum | Noord-Holland | € 539.765 | -1,5% | € 511.000 | 44.213 |
| 82 | Bronckhorst | Gelderland | € 539.034 | +9,0% | € 485.000 | 16.563 |
| 83 | Veldhoven | Noord-Brabant | € 538.756 | +5,1% | € 529.000 | 21.281 |
| 84 | Ermelo | Gelderland | € 538.251 | -1,4% | € 506.000 | 12.214 |
| 85 | Eersel | Noord-Brabant | € 536.817 | +1,9% | € 539.000 | 8.964 |
| 86 | Nijkerk | Gelderland | € 536.303 | +0,9% | € 525.000 | 18.872 |
| 87 | Uitgeest | Noord-Holland | € 536.104 | +4,6% | € 501.000 | 5.845 |
| 88 | Heusden | Noord-Brabant | € 534.587 | +7,7% | € 482.000 | 20.307 |
| 89 | Hilvarenbeek | Noord-Brabant | € 534.369 | -1,0% | € 522.000 | 7.268 |
| 90 | Barneveld | Gelderland | € 533.904 | +2,8% | € 523.000 | 24.689 |
| 91 | Drechterland | Noord-Holland | € 533.684 | +14,7% | € 461.000 | 8.826 |
| 92 | Leiderdorp | Zuid-Holland | € 532.464 | +7,9% | € 507.000 | 12.799 |
| 93 | Albrandswaard | Zuid-Holland | € 531.165 | -3,0% | € 511.000 | 10.806 |
| 94 | Castricum | Noord-Holland | € 530.985 | +3,4% | € 548.000 | 16.844 |
| 95 | Geldrop-Mierlo | Noord-Brabant | € 530.710 | +3,4% | € 476.000 | 18.558 |
| 96 | Bodegraven-Reeuwijk | Zuid-Holland | € 530.224 | +2,4% | € 540.000 | 15.346 |
| 97 | Meierijstad | Noord-Brabant | € 529.884 | +6,6% | € 496.000 | 37.172 |
| 98 | Katwijk | Zuid-Holland | € 529.500 | +7,0% | € 526.000 | 27.783 |
| 99 | Dalfsen | Overijssel | € 528.513 | +9,9% | € 492.000 | 12.773 |
| 100 | Asten | Noord-Brabant | € 528.110 | +12,1% | € 494.000 | 7.534 |
| 101 | Bergeijk | Noord-Brabant | € 527.954 | +6,7% | € 517.000 | 8.573 |
| 102 | Beuningen | Gelderland | € 527.279 | +16,7% | € 460.000 | 11.624 |
| 103 | Mook en Middelaar | Limburg | € 526.782 | +5,1% | € 514.000 | 3.829 |
| 104 | Brummen | Gelderland | € 524.581 | +24,4% | € 440.000 | 10.069 |
| 105 | Terschelling | Friesland | € 524.480 | +4,3% | € 482.000 | 2.368 |
| 106 | Velsen | Noord-Holland | € 524.201 | +10,3% | € 463.000 | 32.360 |
| 107 | Gemert-Bakel | Noord-Brabant | € 523.546 | +17,9% | € 470.000 | 13.455 |
| 108 | Hattem | Gelderland | € 523.439 | +5,7% | € 492.000 | 5.601 |
| 109 | Ede | Gelderland | € 523.183 | +13,5% | € 486.000 | 53.225 |
| 110 | Overbetuwe | Gelderland | € 522.733 | +16,7% | € 473.000 | 20.840 |
| 111 | Boxtel | Noord-Brabant | € 522.253 | +11,4% | € 450.000 | 15.186 |
| 112 | West Betuwe | Gelderland | € 521.134 | +2,7% | € 515.000 | 21.900 |
| 113 | Heemskerk | Noord-Holland | € 521.081 | +10,8% | € 441.000 | 18.041 |
| 114 | Heerde | Gelderland | € 520.052 | +4,2% | € 497.000 | 8.384 |
| 115 | Eijsden-Margraten | Limburg | € 516.779 | +15,2% | € 451.000 | 11.898 |
| 116 | IJsselstein | Utrecht | € 514.826 | +2,7% | € 508.000 | 14.596 |
| 117 | Maasdriel | Gelderland | € 514.719 | +10,0% | € 507.000 | 10.675 |
| 118 | Waddinxveen | Zuid-Holland | € 513.592 | +8,8% | € 482.000 | 14.410 |
| 119 | Bunschoten | Utrecht | € 513.085 | +5,9% | € 507.000 | 9.169 |
| 120 | Bladel | Noord-Brabant | € 511.537 | +9,2% | € 491.000 | 9.334 |
| 121 | Loon op Zand | Noord-Brabant | € 510.783 | +15,8% | € 439.000 | 10.696 |
| 122 | Waterland | Noord-Holland | € 509.986 | -12,1% | € 517.000 | 7.735 |
| 123 | Rucphen | Noord-Brabant | € 509.587 | +9,7% | € 434.000 | 10.430 |
| 124 | Breda | Noord-Brabant | € 509.387 | +5,0% | € 462.000 | 89.383 |
| 125 | Drimmelen | Noord-Brabant | € 508.816 | +18,9% | € 462.000 | 12.425 |
| 126 | 's-Hertogenbosch | Noord-Brabant | € 506.467 | +5,9% | € 464.000 | 77.825 |
| 127 | Vijfheerenlanden | Utrecht | € 503.864 | +9,7% | € 452.000 | 26.546 |
| 128 | Ommen | Overijssel | € 502.151 | +6,2% | € 457.000 | 8.022 |
| 129 | Lingewaard | Gelderland | € 501.801 | +11,6% | € 464.000 | 20.734 |
| 130 | Leidschendam-Voorburg | Zuid-Holland | € 501.744 | +5,8% | € 480.000 | 38.221 |
| 131 | Hillegom | Zuid-Holland | € 500.757 | +5,8% | € 500.000 | 10.396 |
| 132 | Hoeksche Waard | Zuid-Holland | € 500.231 | +14,5% | € 436.000 | 40.331 |
| 133 | Wormerland | Noord-Holland | € 499.467 | -1,8% | € 479.000 | 7.286 |
| 134 | Molenlanden | Zuid-Holland | € 498.890 | +7,8% | € 466.000 | 18.249 |
| 135 | Veenendaal | Utrecht | € 498.308 | +23,6% | € 453.000 | 30.424 |
| 136 | Someren | Noord-Brabant | € 498.059 | +3,9% | € 499.000 | 8.651 |
| 137 | Aa en Hunze | Drenthe | € 497.875 | +8,6% | € 425.000 | 11.628 |
| 138 | Maashorst | Noord-Brabant | € 497.085 | +6,6% | € 472.000 | 26.766 |
| 139 | Veere | Zeeland | € 496.742 | +14,3% | € 467.000 | 11.257 |
| 140 | Laarbeek | Noord-Brabant | € 496.740 | +2,9% | € 495.000 | 10.139 |
| 141 | Wijchen | Gelderland | € 496.126 | +2,4% | € 450.000 | 19.018 |
| 142 | Voorne aan Zee | Zuid-Holland | € 495.909 | +7,8% | € 437.000 | 34.009 |
| 143 | Stichtse Vecht | Utrecht | € 495.712 | -11,9% | € 555.000 | 29.128 |
| 144 | West Maas en Waal | Gelderland | € 495.002 | +4,4% | € 479.000 | 9.148 |
| 145 | Nederweert | Limburg | € 494.127 | +11,8% | € 456.000 | 7.751 |
| 146 | Almere | Flevoland | € 493.406 | +7,1% | € 429.000 | 95.473 |
| 147 | Deurne | Noord-Brabant | € 492.662 | +16,3% | € 483.000 | 14.675 |
| 148 | Leiden | Zuid-Holland | € 492.047 | +3,8% | € 455.000 | 65.784 |
| 149 | Scherpenzeel | Gelderland | € 491.154 | +4,7% | € 479.000 | 4.336 |
| 150 | Edam-Volendam | Noord-Holland | € 490.856 | +6,0% | € 478.000 | 16.123 |
| 151 | Hendrik-Ido-Ambacht | Zuid-Holland | € 490.111 | +20,9% | € 467.000 | 13.016 |
| 152 | Etten-Leur | Noord-Brabant | € 488.271 | +17,2% | € 414.000 | 20.471 |
| 153 | Krimpenerwaard | Zuid-Holland | € 488.261 | +10,2% | € 465.000 | 24.825 |
| 154 | Westerveld | Drenthe | € 487.354 | +1,0% | € 462.000 | 8.959 |
| 155 | Reusel-De Mierden | Noord-Brabant | € 482.744 | +15,3% | € 486.000 | 6.031 |
| 156 | Berg en Dal | Gelderland | € 482.272 | +4,3% | € 431.000 | 16.458 |
| 157 | Krimpen aan den IJssel | Zuid-Holland | € 481.993 | +6,9% | € 427.000 | 12.787 |
| 158 | Olst-Wijhe | Overijssel | € 481.392 | +3,6% | € 458.000 | 8.361 |
| 159 | Wijk bij Duurstede | Utrecht | € 481.107 | -4,7% | € 511.000 | 10.447 |
| 160 | Altena | Noord-Brabant | € 481.068 | +7,9% | € 452.000 | 23.857 |
| 161 | Oldebroek | Gelderland | € 478.464 | +4,9% | € 450.000 | 9.873 |
| 162 | De Wolden | Drenthe | € 478.209 | +3,0% | € 451.000 | 10.653 |
| 163 | Tubbergen | Overijssel | € 476.568 | +6,0% | € 457.000 | 9.032 |
| 164 | Harderwijk | Gelderland | € 473.911 | +1,0% | € 448.000 | 22.337 |
| 165 | Meerssen | Limburg | € 473.060 | +20,7% | € 409.000 | 8.716 |
| 166 | Elburg | Gelderland | € 472.521 | +5,0% | € 435.000 | 9.870 |
| 167 | Purmerend | Noord-Holland | € 472.491 | +8,8% | € 447.000 | 43.833 |
| 168 | Opmeer | Noord-Holland | € 472.308 | +11,6% | € 427.000 | 5.345 |
| 169 | Apeldoorn | Gelderland | € 471.143 | +8,4% | € 435.000 | 76.510 |
| 170 | Dijk en Waard | Noord-Holland | € 470.371 | +11,0% | € 448.000 | 38.806 |
| 171 | Eindhoven | Noord-Brabant | € 469.870 | +4,3% | € 434.000 | 122.956 |
| 172 | Halderberge | Noord-Brabant | € 467.811 | +9,3% | € 417.000 | 14.081 |
| 173 | Zeewolde | Flevoland | € 466.599 | +6,2% | € 463.000 | 9.994 |
| 174 | 's-Gravenhage | Zuid-Holland | € 465.418 | +4,0% | € 409.000 | 274.725 |
| 175 | Alblasserdam | Zuid-Holland | € 465.391 | +29,7% | € 396.000 | 8.504 |
| 176 | Baarle-Nassau | Noord-Brabant | € 465.201 | +11,4% | € 451.000 | 3.137 |
| 177 | Valkenswaard | Noord-Brabant | € 464.820 | +1,3% | € 459.000 | 15.494 |
| 178 | Cranendonck | Noord-Brabant | € 464.684 | +8,5% | € 436.000 | 9.337 |
| 179 | Zundert | Noord-Brabant | € 464.649 | +3,1% | € 495.000 | 10.291 |
| 180 | Staphorst | Overijssel | € 464.585 | +12,4% | € 417.000 | 6.413 |
| 181 | Noordenveld | Drenthe | € 464.193 | +0,2% | € 434.000 | 14.606 |
| 182 | Wageningen | Gelderland | € 463.177 | +3,0% | € 390.000 | 19.072 |
| 183 | Wierden | Overijssel | € 463.140 | +17,1% | € 454.000 | 10.492 |
| 184 | Gennep | Limburg | € 461.925 | +3,1% | € 428.000 | 7.971 |
| 185 | Medemblik | Noord-Holland | € 461.643 | +7,5% | € 446.000 | 19.715 |
| 186 | Schouwen-Duiveland | Zeeland | € 461.424 | +1,7% | € 431.000 | 17.058 |
| 187 | Gilze en Rijen | Noord-Brabant | € 461.024 | +5,2% | € 421.000 | 11.867 |
| 188 | Hoorn | Noord-Holland | € 460.312 | +12,6% | € 403.000 | 35.224 |
| 189 | Nieuwegein | Utrecht | € 459.984 | +11,8% | € 428.000 | 32.217 |
| 190 | Alphen aan den Rijn | Zuid-Holland | € 459.675 | +3,2% | € 448.000 | 52.115 |
| 191 | Schagen | Noord-Holland | € 458.936 | +11,7% | € 429.000 | 22.079 |
| 192 | Helmond | Noord-Brabant | € 458.882 | +5,5% | € 392.000 | 43.711 |
| 193 | Hellendoorn | Overijssel | € 458.353 | +8,9% | € 432.000 | 15.245 |
| 194 | Culemborg | Gelderland | € 458.259 | -1,1% | € 471.000 | 13.486 |
| 195 | Zoetermeer | Zuid-Holland | € 457.889 | +5,4% | € 424.000 | 58.673 |
| 196 | De Fryske Marren | Friesland | € 457.160 | +14,2% | € 393.000 | 24.044 |
| 197 | Doesburg | Gelderland | € 456.536 | +12,2% | € 345.000 | 5.447 |
| 198 | Druten | Gelderland | € 456.403 | +4,4% | € 423.000 | 8.849 |
| 199 | Geertruidenberg | Noord-Brabant | € 456.394 | +11,3% | € 409.000 | 10.225 |
| 200 | Dongen | Noord-Brabant | € 456.268 | +6,0% | € 423.000 | 12.008 |
| 201 | Dinkelland | Overijssel | € 456.043 | +5,6% | € 448.000 | 11.450 |
| 202 | Koggenland | Noord-Holland | € 454.904 | +1,2% | € 456.000 | 10.140 |
| 203 | Borne | Overijssel | € 454.281 | +10,5% | € 440.000 | 10.639 |
| 204 | Nijmegen | Gelderland | € 453.897 | +6,9% | € 426.000 | 88.775 |
| 205 | Delft | Zuid-Holland | € 453.866 | +10,7% | € 393.000 | 54.777 |
| 206 | Goeree-Overflakkee | Zuid-Holland | € 453.640 | +9,7% | € 407.000 | 23.110 |
| 207 | Waalwijk | Noord-Brabant | € 453.184 | +8,5% | € 420.000 | 22.980 |
| 208 | Oss | Noord-Brabant | € 452.466 | +3,5% | € 430.000 | 42.686 |
| 209 | Ameland | Friesland | € 452.457 | +15,5% | € 373.000 | 1.986 |
| 210 | Raalte | Overijssel | € 451.037 | +1,5% | € 456.000 | 16.813 |
| 211 | Zwolle | Overijssel | € 450.913 | +0,0% | € 420.000 | 62.287 |
| 212 | Peel en Maas | Limburg | € 449.898 | +7,2% | € 432.000 | 19.297 |
| 213 | Bergen (L.) | Limburg | € 449.775 | +13,3% | € 402.000 | 5.894 |
| 214 | Rheden | Gelderland | € 448.868 | +6,7% | € 420.000 | 21.444 |
| 215 | Haaksbergen | Overijssel | € 448.539 | +14,0% | € 423.000 | 10.728 |
| 216 | Boekel | Noord-Brabant | € 448.168 | +15,1% | € 478.000 | 4.862 |
| 217 | Deventer | Overijssel | € 447.838 | +11,7% | € 401.000 | 48.828 |
| 218 | Midden-Drenthe | Drenthe | € 446.129 | +15,6% | € 383.000 | 14.956 |
| 219 | Gorinchem | Zuid-Holland | € 446.015 | +4,8% | € 412.000 | 18.296 |
| 220 | Borger-Odoorn | Drenthe | € 445.770 | +18,0% | € 358.000 | 11.659 |
| 221 | Hardinxveld-Giessendam | Zuid-Holland | € 445.202 | +22,0% | € 405.000 | 7.887 |
| 222 | Zutphen | Gelderland | € 444.637 | +13,5% | € 383.000 | 23.774 |
| 223 | Duiven | Gelderland | € 444.252 | +5,2% | € 412.000 | 10.945 |
| 224 | Valkenburg aan de Geul | Limburg | € 443.960 | +5,5% | € 376.000 | 8.422 |
| 225 | Land van Cuijk | Noord-Brabant | € 442.631 | +3,8% | € 426.000 | 41.475 |
| 226 | Westervoort | Gelderland | € 442.322 | +21,0% | € 373.000 | 6.888 |
| 227 | Moerdijk | Noord-Brabant | € 441.988 | +14,8% | € 402.000 | 17.222 |
| 228 | Oosterhout | Noord-Brabant | € 441.826 | +0,9% | € 427.000 | 26.790 |
| 229 | Maassluis | Zuid-Holland | € 439.928 | +12,1% | € 381.000 | 16.924 |
| 230 | Stede Broec | Noord-Holland | € 439.694 | +10,7% | € 411.000 | 9.664 |
| 231 | Weert | Limburg | € 437.149 | +11,5% | € 404.000 | 24.126 |
| 232 | Texel | Noord-Holland | € 436.633 | -7,6% | € 416.000 | 7.356 |
| 233 | Horst aan de Maas | Limburg | € 436.096 | +7,4% | € 410.000 | 19.297 |
| 234 | Gulpen-Wittem | Limburg | € 435.714 | +16,6% | € 398.000 | 6.948 |
| 235 | Oldenzaal | Overijssel | € 434.886 | +9,9% | € 397.000 | 14.997 |
| 236 | Opsterland | Friesland | € 433.376 | -0,1% | € 397.000 | 13.562 |
| 237 | Hof van Twente | Overijssel | € 432.647 | -0,4% | € 416.000 | 15.866 |
| 238 | Maasgouw | Limburg | € 431.950 | +9,5% | € 390.000 | 11.346 |
| 239 | Zaanstad | Noord-Holland | € 430.833 | +3,7% | € 420.000 | 73.025 |
| 240 | Rijssen-Holten | Overijssel | € 430.244 | -3,9% | € 423.000 | 15.455 |
| 241 | Berkelland | Gelderland | € 429.910 | +7,2% | € 410.000 | 20.084 |
| 242 | Leudal | Limburg | € 428.849 | +7,6% | € 413.000 | 16.455 |
| 243 | Oude IJsselstreek | Gelderland | € 428.625 | +9,4% | € 371.000 | 17.763 |
| 244 | Ridderkerk | Zuid-Holland | € 428.160 | +10,4% | € 386.000 | 21.904 |
| 245 | Lelystad | Flevoland | € 426.903 | +5,2% | € 394.000 | 36.204 |
| 246 | Losser | Overijssel | € 426.440 | +10,0% | € 420.000 | 10.269 |
| 247 | Dronten | Flevoland | € 426.186 | +9,1% | € 408.000 | 19.046 |
| 248 | Steenbergen | Noord-Brabant | € 425.724 | +9,8% | € 391.000 | 10.969 |
| 249 | Montferland | Gelderland | € 425.653 | +5,7% | € 364.000 | 16.530 |
| 250 | Weststellingwerf | Friesland | € 424.890 | +6,7% | € 362.000 | 12.147 |
| 251 | Tilburg | Noord-Brabant | € 424.838 | +6,6% | € 378.000 | 107.966 |
| 252 | Doetinchem | Gelderland | € 424.195 | +10,7% | € 376.000 | 27.633 |
| 253 | Alkmaar | Noord-Holland | € 424.065 | +11,2% | € 419.000 | 55.145 |
| 254 | Ooststellingwerf | Friesland | € 423.014 | +16,6% | € 357.000 | 11.641 |
| 255 | Rijswijk (ZH.) | Zuid-Holland | € 422.771 | +0,2% | € 396.000 | 29.899 |
| 256 | Woensdrecht | Noord-Brabant | € 422.202 | +10,5% | € 392.000 | 10.283 |
| 257 | Enkhuizen | Noord-Holland | € 421.979 | +7,8% | € 375.000 | 8.973 |
| 258 | Gouda | Zuid-Holland | € 420.550 | +6,8% | € 404.000 | 35.919 |
| 259 | Twenterand | Overijssel | € 420.039 | +15,8% | € 384.000 | 14.225 |
| 260 | Tiel | Gelderland | € 419.841 | +9,0% | € 395.000 | 18.808 |
| 261 | Beverwijk | Noord-Holland | € 419.001 | +4,0% | € 388.000 | 20.234 |
| 262 | Heerenveen | Friesland | € 418.883 | +11,7% | € 375.000 | 24.521 |
| 263 | Dantumadiel | Friesland | € 416.795 | +15,8% | € 350.000 | 8.357 |
| 264 | Voerendaal | Limburg | € 415.942 | +8,1% | € 388.000 | 5.886 |
| 265 | Hollands Kroon | Noord-Holland | € 415.671 | +10,6% | € 399.000 | 21.970 |
| 266 | Sliedrecht | Zuid-Holland | € 415.644 | +9,6% | € 373.000 | 11.446 |
| 267 | Venray | Limburg | € 414.662 | +6,7% | € 398.000 | 20.192 |
| 268 | Rotterdam | Zuid-Holland | € 414.579 | +2,9% | € 374.000 | 330.620 |
| 269 | Maastricht | Limburg | € 413.671 | +4,7% | € 346.000 | 66.577 |
| 270 | Westerkwartier | Groningen | € 413.381 | +8,7% | € 370.000 | 28.342 |
| 271 | Kapelle | Zeeland | € 413.130 | +4,3% | € 400.000 | 5.790 |
| 272 | Kampen | Overijssel | € 413.115 | +13,3% | € 395.000 | 23.970 |
| 273 | Capelle aan den IJssel | Zuid-Holland | € 412.385 | +5,7% | € 401.000 | 32.401 |
| 274 | Steenwijkerland | Overijssel | € 412.194 | +5,7% | € 374.000 | 20.689 |
| 275 | Zevenaar | Gelderland | € 410.446 | +9,2% | € 385.000 | 21.091 |
| 276 | Zwijndrecht | Zuid-Holland | € 408.715 | +6,9% | € 376.000 | 20.815 |
| 277 | Arnhem | Gelderland | € 407.247 | +1,0% | € 391.000 | 81.883 |
| 278 | Oost Gelre | Gelderland | € 406.036 | +6,6% | € 382.000 | 13.423 |
| 279 | Aalten | Gelderland | € 404.815 | +12,9% | € 380.000 | 12.406 |
| 280 | Zwartewaterland | Overijssel | € 402.361 | +7,0% | € 371.000 | 9.340 |
| 281 | Bergen op Zoom | Noord-Brabant | € 398.490 | +10,5% | € 368.000 | 32.286 |
| 282 | Borsele | Zeeland | € 397.874 | +9,6% | € 368.000 | 10.226 |
| 283 | Coevorden | Drenthe | € 397.804 | +4,4% | € 343.000 | 16.006 |
| 284 | Goes | Zeeland | € 397.671 | +6,7% | € 368.000 | 19.561 |
| 285 | Groningen | Groningen | € 396.626 | +6,2% | € 346.000 | 125.821 |
| 286 | Roerdalen | Limburg | € 395.565 | +8,9% | € 367.000 | 10.044 |
| 287 | Middelburg (Z.) | Zeeland | € 393.274 | +4,4% | € 328.000 | 25.104 |
| 288 | Tytsjerksteradiel | Friesland | € 393.075 | +8,3% | € 346.000 | 14.423 |
| 289 | Dordrecht | Zuid-Holland | € 391.755 | +8,0% | € 369.000 | 58.076 |
| 290 | Urk | Flevoland | € 390.868 | +5,4% | € 384.000 | 7.384 |
| 291 | Hardenberg | Overijssel | € 390.363 | +1,5% | € 407.000 | 26.697 |
| 292 | Nissewaard | Zuid-Holland | € 389.672 | +5,2% | € 339.000 | 40.906 |
| 293 | Roosendaal | Noord-Brabant | € 389.117 | +6,7% | € 359.000 | 36.193 |
| 294 | Papendrecht | Zuid-Holland | € 387.172 | +1,1% | € 395.000 | 14.668 |
| 295 | Achtkarspelen | Friesland | € 386.939 | +15,1% | € 327.000 | 12.477 |
| 296 | Noordoostpolder | Flevoland | € 383.877 | +11,8% | € 377.000 | 21.635 |
| 297 | Beekdaelen | Limburg | € 383.775 | +5,4% | € 365.000 | 16.959 |
| 298 | Meppel | Drenthe | € 383.606 | +1,3% | € 347.000 | 16.957 |
| 299 | Súdwest-Fryslân | Friesland | € 382.483 | +7,9% | € 346.000 | 43.303 |
| 300 | Echt-Susteren | Limburg | € 379.254 | +10,4% | € 369.000 | 15.287 |
| 301 | Hengelo (O.) | Overijssel | € 378.471 | +8,6% | € 347.000 | 40.738 |
| 302 | Assen | Drenthe | € 376.755 | +4,2% | € 325.000 | 33.805 |
| 303 | Beek (L.) | Limburg | € 376.436 | +2,9% | € 355.000 | 7.588 |
| 304 | Winterswijk | Gelderland | € 376.011 | +8,6% | € 340.000 | 13.623 |
| 305 | Venlo | Limburg | € 374.660 | +3,4% | € 349.000 | 49.421 |
| 306 | Westerwolde | Groningen | € 374.010 | +11,1% | € 331.000 | 12.071 |
| 307 | Roermond | Limburg | € 373.963 | -1,0% | € 354.000 | 30.085 |
| 308 | Enschede | Overijssel | € 373.780 | +8,2% | € 332.000 | 78.448 |
| 309 | Stein (L.) | Limburg | € 370.121 | +12,1% | € 353.000 | 11.941 |
| 310 | Smallingerland | Friesland | € 369.352 | +6,1% | € 326.000 | 26.755 |
| 311 | Midden-Groningen | Groningen | € 368.812 | +13,2% | € 322.000 | 28.986 |
| 312 | Noord-Beveland | Zeeland | € 368.111 | +6,3% | € 346.000 | 4.911 |
| 313 | Vlaardingen | Zuid-Holland | € 365.638 | +7,8% | € 341.000 | 37.191 |
| 314 | Hoogeveen | Drenthe | € 365.219 | +5,0% | € 313.000 | 25.995 |
| 315 | Harlingen | Friesland | € 363.299 | +12,0% | € 293.000 | 8.113 |
| 316 | Reimerswaal | Zeeland | € 359.269 | +0,1% | € 330.000 | 9.483 |
| 317 | Beesel | Limburg | € 358.895 | +12,3% | € 360.000 | 6.264 |
| 318 | Het Hogeland | Groningen | € 356.956 | +16,9% | € 310.000 | 23.277 |
| 319 | Emmen | Drenthe | € 351.871 | +12,2% | € 292.000 | 50.899 |
| 320 | Hulst | Zeeland | € 349.428 | +12,5% | € 329.000 | 13.969 |
| 321 | Tholen | Zeeland | € 347.269 | +5,4% | € 325.000 | 11.541 |
| 322 | Simpelveld | Limburg | € 343.886 | -1,4% | € 309.000 | 5.151 |
| 323 | Schiedam | Zuid-Holland | € 339.590 | +0,5% | € 346.000 | 38.744 |
| 324 | Vaals | Limburg | € 339.451 | +5,3% | € 266.000 | 5.877 |
| 325 | Sluis | Zeeland | € 338.820 | +3,6% | € 346.000 | 14.175 |
| 326 | Sittard-Geleen | Limburg | € 338.452 | +7,5% | € 299.000 | 47.461 |
| 327 | Almelo | Overijssel | € 337.477 | +7,6% | € 320.000 | 34.865 |
| 328 | Waadhoeke | Friesland | € 337.091 | +5,8% | € 292.000 | 21.617 |
| 329 | Noardeast-Fryslân | Friesland | € 331.748 | +4,9% | € 323.000 | 21.048 |
| 330 | Oldambt | Groningen | € 327.766 | +10,6% | € 304.000 | 19.402 |
| 331 | Landgraaf | Limburg | € 327.701 | +12,5% | € 295.000 | 18.323 |
| 332 | Stadskanaal | Groningen | € 325.508 | +6,1% | € 314.000 | 15.182 |
| 333 | Den Helder | Noord-Holland | € 319.893 | +9,6% | € 290.000 | 28.927 |
| 334 | Leeuwarden | Friesland | € 319.443 | +3,0% | € 282.000 | 66.219 |
| 335 | Eemsdelta | Groningen | € 319.269 | +9,4% | € 278.000 | 23.889 |
| 336 | Veendam | Groningen | € 316.312 | +12,0% | € 268.000 | 13.318 |
| 337 | Vlissingen | Zeeland | € 303.236 | +4,4% | € 279.000 | 24.103 |
| 338 | Terneuzen | Zeeland | € 297.848 | +6,5% | € 279.000 | 28.067 |
| 339 | Brunssum | Limburg | € 290.901 | +8,3% | € 265.000 | 14.585 |
| 340 | Pekela | Groningen | € 288.273 | +15,1% | € 254.000 | 5.898 |
| 341 | Heerlen | Limburg | € 284.279 | +5,3% | € 238.000 | 46.844 |
| 342 | Kerkrade | Limburg | € 270.119 | +2,9% | € 241.000 | 24.227 |
Gemiddelde verkoopprijs: bestaande koopwoningen verkocht in het jaar, geregistreerd bij het Kadaster (CBS 83625NED). WOZ: gemiddelde van alle woningen inclusief huur, waardepeildatum 1 januari 2025 (CBS 85036NED). Woningen: voorraad op 1 januari 2026 (CBS 83704NED). Licentie CC BY 4.0. Meer over onze bronnen en WOZ versus marktwaarde.
Veelgestelde vragen over huizenprijzen
Stijgen de huizenprijzen in 2026?
Ja. Volgens de CBS-prijsindex lagen de prijzen van bestaande koopwoningen in het 2e kwartaal 2026 4,2% hoger dan een jaar eerder en +1,8% ten opzichte van eind 2025. De gemiddelde verkoopprijs per gemeente over 2026 publiceert CBS na afloop van het jaar.
Wat was de gemiddelde huizenprijs in Nederland in 2025?
Volgens CBS was de gemiddelde verkoopprijs van een bestaande koopwoning in 2025 € 479.527, +6,3% ten opzichte van 2024.
Wat is de duurste gemeente van Nederland?
In 2025 had Blaricum de hoogste gemiddelde verkoopprijs (€ 1.105.604), gevolgd door Bloemendaal en Laren (NH.).
Wat is de goedkoopste gemeente van Nederland?
In 2025 had Kerkrade de laagste gemiddelde verkoopprijs (€ 270.119), gevolgd door Heerlen en Pekela.
Zegt de gemiddelde verkoopprijs iets over mijn huis?
Weinig. Het gemiddelde hangt af van welke woningen in dat jaar zijn verkocht: veel appartementen drukken het gemiddelde, veel vrijstaande woningen verhogen het. Voor jouw woning tellen buurt, type, oppervlakte, staat en energielabel. Gebruik daarvoor onze gratis berekening.
Hoe vaak worden deze cijfers bijgewerkt?
CBS publiceert de gemiddelde verkoopprijzen per gemeente en de WOZ-waarden eens per jaar, en de prijsindex per provincie elk kwartaal. Wij importeren ze als gedateerde snapshot; de ophaaldatum staat bij de tabellen.
Benieuwd wat jouw huis ongeveer waard is?
Vul je adres in en ontvang een waarde-indicatie met bandbreedte, bronnen en uitleg. Gratis en vrijblijvend, geen officiële taxatie.