Wat is mijn huis waard in Amsterdam?
Binnen de stad zijn de verschillen groot. De grachtengordel, Oud-Zuid en delen van West en Oost hebben andere prijsniveaus dan Nieuw-West, Noord of Zuidoost. Erfpacht speelt in Amsterdam bovendien een rol die je bijna nergens anders in Nederland tegenkomt: veel woningen staan op gemeentelijke erfpachtgrond, en de voorwaarden van het contract kunnen tienduizenden euro's verschil maken.
Actuele cijfers voor Amsterdam
Gemeentegemiddelden uit CBS StatLine. Ze geven de richting van de markt aan, niet de waarde van één woning.
- Gemiddelde verkoopprijs 2025
- € 630.621
- +2.1% t.o.v. 2024
- Nederland 2025
- € 479.527
- ter vergelijking
- Gemiddelde WOZ-waarde 1 jan 2026
- € 575.000
- peildatum 1 jan 2025
Bron: CBS StatLine 83625NED (Gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen die in het betreffende jaar zijn verkocht (transacties geregistreerd bij het Kadaster).) en 85036NED (Gemiddelde WOZ-waarde van alle woningen (koop en huur) op 1 januari van het genoemde jaar. De WOZ-waarde heeft een waardepeildatum van 1 januari van het jaar ervoor.). Opgehaald op 5 september 2026. Een gemiddelde verkoopprijs zegt niets over de waarde van één specifieke woning en wordt beïnvloed door de samenstelling van de verkochte woningen.
Ontwikkeling van de gemiddelde verkoopprijs
Van 2013 tot 2025: € 256.308 naar € 630.621 (+146%).
Toon datatabel
| Jaar | Waarde |
|---|---|
| 2013 | € 256.308 |
| 2014 | € 272.438 |
| 2015 | € 303.925 |
| 2016 | € 358.976 |
| 2017 | € 407.670 |
| 2018 | € 460.751 |
| 2019 | € 484.995 |
| 2020 | € 510.919 |
| 2021 | € 569.890 |
| 2022 | € 620.954 |
| 2023 | € 568.161 |
| 2024 | € 617.647 |
| 2025 | € 630.621 |
Woningvoorraad en woningtypen
De Amsterdamse woningvoorraad bestaat overwegend uit meergezinswoningen: portiekwoningen uit de jaren 20 en 30, naoorlogse galerijflats en recente nieuwbouw in bijvoorbeeld IJburg, Houthavens en Zuidas. Eengezinswoningen vind je vooral in de tuindorpen in Noord, in Nieuw-West en aan de randen van de stad.
| Type | Aantal | Aandeel |
|---|---|---|
| Eengezinswoningen | 61.130 | 12% |
| Meergezinswoningen (appartementen) | 433.319 | 88% |
| Totaal | 494.449 | 100% |
Bron: CBS StatLine 83704NED, stand 1 januari 2026. Een meergezinswoning is een appartement, portiek- of galerijwoning; een eengezinswoning staat op eigen grond (vrijstaand, 2-onder-1-kap, rijtjeswoning).
Verschillen binnen Amsterdam
Per CBS-wijk de gemiddelde WOZ-waarde op 1 januari 2025 (waardepeildatum 1 januari 2024). Klik door voor woningvoorraad, koop en huur en de lokale waardefactoren van de wijk.
| Wijk | Gemiddelde WOZ-waarde | Woningen | Koop |
|---|---|---|---|
| Apollobuurt | € 1.295.000 | 3.938 | 56% |
| Willemspark | € 1.217.000 | 2.780 | 50% |
| Museumkwartier | € 1.153.000 | 7.116 | 42% |
| Prinses Irenebuurt e.o. | € 1.129.000 | 696 | 74% |
| Vondelparkbuurt | € 1.091.000 | 984 | 46% |
| Nieuwendammerdijk/Buiksloterdijk | € 986.000 | 635 | 93% |
| Waterland | € 982.000 | 945 | 77% |
| Grachtengordel-Zuid | € 908.000 | 3.635 | 38% |
| Grachtengordel-West | € 892.000 | 4.394 | 43% |
| Houthavens | € 857.000 | 2.657 | 50% |
| Bloemendalerpolder | € 851.000 | 1.916 | 95% |
| Lutkemeer/Ookmeer | € 768.000 | 304 | 70% |
| De Weteringschans | € 708.000 | 4.816 | 40% |
| IJburg-Oost | € 699.000 | 635 | 62% |
| Zuidas | € 670.000 | 2.878 | 18% |
| Scheldebuurt | € 654.000 | 8.156 | 31% |
| Weesperbuurt/Plantage | € 650.000 | 4.705 | 34% |
| Oostelijk Havengebied | € 649.000 | 10.585 | 39% |
| Helmersbuurt | € 646.000 | 4.470 | 35% |
| Kadoelen | € 645.000 | 1.347 | 66% |
| IJburg-Zuid | € 636.000 | 3.376 | 43% |
| Weesperzijde | € 626.000 | 3.081 | 40% |
| IJburg-West | € 613.000 | 6.830 | 44% |
| Haarlemmerbuurt | € 601.000 | 5.700 | 30% |
| Nieuwmarkt/Lastage | € 597.000 | 6.369 | 30% |
| Overtoomse Sluis | € 587.000 | 4.669 | 37% |
| Middenmeer | € 585.000 | 8.038 | 39% |
| Da Costabuurt | € 581.000 | 2.770 | 34% |
| Centrale Markt | € 573.000 | 1.244 | 39% |
| Noordelijke IJ-oevers-West | € 566.000 | 6.970 | 22% |
| Stadionbuurt | € 566.000 | 6.589 | 18% |
| Jordaan | € 556.000 | 13.425 | 28% |
| Buitenveldert-West | € 555.000 | 7.836 | 40% |
| Sloten/Nieuw-Sloten | € 553.000 | 6.145 | 50% |
| Hoofddorppleinbuurt | € 546.000 | 6.648 | 41% |
| Sloterdijk-West | € 546.000 | 886 | 10% |
| Omval/Overamstel | € 544.000 | 4.421 | 24% |
| Oostelijke Eilanden/Kadijken | € 539.000 | 8.016 | 30% |
| Oude Pijp | € 539.000 | 9.708 | 27% |
| Chassébuurt | € 536.000 | 3.005 | 30% |
| Westindische Buurt | € 534.000 | 3.687 | 34% |
| Bellamybuurt | € 528.000 | 3.900 | 26% |
| De Aker | € 528.000 | 5.470 | 54% |
| Burgwallen-Oude Zijde | € 526.000 | 3.029 | 20% |
| Schinkelbuurt | € 525.000 | 2.436 | 28% |
| Burgwallen-Nieuwe Zijde | € 524.000 | 3.080 | 21% |
| Nieuwe Pijp | € 518.000 | 7.990 | 28% |
| Buitenveldert-Oost | € 516.000 | 4.560 | 34% |
| IJselbuurt | € 514.000 | 3.034 | 18% |
| Frankendael | € 513.000 | 6.883 | 17% |
| Oosterparkbuurt | € 512.000 | 6.267 | 27% |
| Dapperbuurt | € 509.000 | 5.582 | 27% |
| Rijnbuurt | € 509.000 | 5.340 | 23% |
| Weesp Binnenstad/Zuid | € 504.000 | 2.792 | 55% |
| Geuzenbuurt | € 501.000 | 3.777 | 34% |
| Transvaalbuurt | € 500.000 | 4.761 | 26% |
| Aetsveld/Oostelijke Vechtoever | € 497.000 | 1.760 | 71% |
| Frederik Hendrikbuurt | € 485.000 | 5.192 | 32% |
| Tuindorp Buiksloot | € 484.000 | 912 | 19% |
| Zuid Pijp | € 479.000 | 4.632 | 17% |
| Van Lennepbuurt | € 478.000 | 4.423 | 26% |
| Tuindorp Oostzaan | € 476.000 | 5.736 | 35% |
| Indische Buurt-Oost | € 474.000 | 5.095 | 23% |
| Indische Buurt-West | € 474.000 | 6.712 | 30% |
| Slotervaart-Noord | € 470.000 | 3.399 | 36% |
| Staatsliedenbuurt | € 470.000 | 8.043 | 30% |
| Tuindorp Nieuwendam | € 468.000 | 1.841 | 21% |
| Betondorp | € 465.000 | 1.957 | 20% |
| Driemond | € 465.000 | 700 | 62% |
| Spaarndammerbuurt/Zeeheldenbuurt | € 464.000 | 6.245 | 24% |
| Erasmuspark | € 454.000 | 3.117 | 46% |
| IJplein/Vogelbuurt | € 453.000 | 4.211 | 21% |
| Overtoomse Veld | € 451.000 | 6.272 | 20% |
| Hoofdweg e.o. | € 447.000 | 5.817 | 24% |
| Landlust | € 435.000 | 9.849 | 31% |
| Volewijck | € 435.000 | 4.906 | 15% |
| Van Galenbuurt | € 431.000 | 3.233 | 24% |
| Slotervaart-Zuid | € 427.000 | 5.461 | 19% |
| Oostzanerwerf | € 421.000 | 3.795 | 46% |
| De Kolenkit | € 419.000 | 6.095 | 20% |
| Zeeburgereiland/Bovendiep | € 412.000 | 3.333 | 21% |
| Banne Buiksloot | € 409.000 | 6.289 | 31% |
| Geuzenveld | € 400.000 | 7.475 | 27% |
| Osdorp-Midden | € 397.000 | 6.713 | 27% |
| Westlandgracht | € 395.000 | 8.414 | 14% |
| Elzenhagen | € 394.000 | 2.967 | 23% |
| Waterlandpleinbuurt | € 386.000 | 5.895 | 31% |
| Weesp-Noordwest | € 385.000 | 3.931 | 43% |
| Osdorp-Oost | € 382.000 | 9.051 | 26% |
| Geerdinkhof/Kantershof | € 373.000 | 3.424 | 58% |
| Ganzenhoef e.o. | € 370.000 | 3.173 | 27% |
| Buikslotermeer | € 368.000 | 5.886 | 29% |
| Slotermeer-Noordoost | € 367.000 | 4.192 | 27% |
| Slotermeer-Zuidoost | € 366.000 | 3.491 | 25% |
| K-buurt | € 365.000 | 3.067 | 30% |
| Noordelijke IJ-oevers-Oost | € 353.000 | 193 | 11% |
| Gein | € 344.000 | 5.147 | 41% |
| Slotermeer-West | € 339.000 | 4.655 | 20% |
| De Punt | € 337.000 | 2.643 | 36% |
| Reigersbos | € 324.000 | 4.041 | 36% |
| Sloterdijk Nieuw-West | € 319.000 | 1.372 | 16% |
| Nellestein | € 318.000 | 1.660 | 42% |
| Holendrecht | € 313.000 | 4.284 | 19% |
| Venserpolder | € 297.000 | 4.556 | 28% |
| Bijlmermuseum | € 281.000 | 3.609 | 13% |
| H-buurt | € 263.000 | 3.680 | 11% |
| Amsterdamse Poort e.o. | € 242.000 | 5.711 | 12% |
| Amstel III/Bullewijk | € 211.000 | 2.595 | 0% |
Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025. Een wijkgemiddelde is geen waarde van één woning.
Lokale waardefactoren in Amsterdam
Erfpacht
Voortdurende erfpacht, eeuwigdurende afkoop of een naderende canonherziening beïnvloedt de prijs direct. Kopers en taxateurs rekenen het verschil door.
Fundering en casco
Veel vooroorlogse panden staan op houten palen. Een funderingsonderzoek of recent herstel is in Amsterdam een concreet waardepunt.
VvE en onderhoud van het pand
Bij appartementen telt de gezondheid van de VvE mee: reservefonds, meerjarenonderhoudsplan en achterstallig onderhoud aan dak of gevel.
Buitenruimte en parkeren
Een balkon, dakterras of tuin is in de dichtbebouwde stad schaars en waardevol. Een parkeervergunning met wachtlijst of een eigen plek speelt mee.
WOZ-waarde versus marktwaarde in Amsterdam
De gemiddelde WOZ-waarde van alle woningen in de gemeente op 1 januari 2026 bedroeg € 575.000, met een waardepeildatum van 1 januari 2025. De gemiddelde verkoopprijs van verkochte koopwoningen in 2025 was € 630.621. Die cijfers meten iets anders: de WOZ gaat over alle woningen inclusief huur, de verkoopprijs alleen over verkochte koopwoningen. Het verschil laat wel zien dat de WOZ de markt met vertraging volgt.
Veelgestelde vragen over woningwaarde in Amsterdam
Telt erfpacht mee in de waarde-indicatie?
Erfpacht staat niet in de bronnen die wij automatisch raadplegen. Daarom vragen we ernaar in de wizard. Een indicatie zonder kennis van de erfpachtsituatie is in Amsterdam minder betrouwbaar.
Waarom wijkt mijn WOZ-waarde af van de marktwaarde?
De WOZ-waarde heeft een waardepeildatum van 1 januari van het jaar ervoor en is een modelmatige schatting door de gemeente. In een stijgende markt ligt de WOZ dus vaak lager dan wat een woning nu zou opbrengen, in een dalende markt juist hoger.
Kan ik het gemeentegemiddelde gebruiken als waarde van mijn huis?
Nee. Het gemiddelde wordt bepaald door welke woningen toevallig zijn verkocht. Een gemeente met veel verkochte appartementen krijgt een lager gemiddelde dan de waarde van een gemiddelde eengezinswoning. Gebruik het cijfer als richting, niet als waarde.