Huizenprijzen in Noord-Brabant
De regio Eindhoven, met de Brainport-economie, trekt veel werkenden en kent daardoor een grote vraag. Gemeenten als Waalre, Son en Breugel, Oisterwijk en Vught hebben een duurder woningaanbod met veel vrijstaande woningen, terwijl het prijsniveau in delen van Oost- en West-Brabant lager ligt.
Kerncijfers Noord-Brabant
- Gemiddelde verkoopprijs 2025
- € 486.894
- +6,7% t.o.v. 2024
- Nederland 2025
- € 479.527
- Noord-Brabant: +1,5%
- Gemiddelde WOZ-waarde 1 jan 2026
- € 450.000
- peildatum 1 jan 2025
- Woningen 1 januari 2026
- 1.213.458
- 73% eengezinswoning
Bron: CBS StatLine 83625NED, 85036NED en 83704NED. Opgehaald op 24 september 2026. Een gemiddelde verkoopprijs zegt niets over de waarde van één specifieke woning.
Prijsontwikkeling in 2026
- Prijsindex 2e kwartaal 2026 t.o.v. een jaar eerder
- +4,3%
- provincie Noord-Brabant
- Sinds eind 2025
- +2,2%
- t.o.v. 4e kwartaal 2025
- Verkochte woningen 2e kwartaal 2026
- 8.895
- provincie Noord-Brabant
De gemiddelde verkoopprijs per gemeente over 2026 volgt zodra CBS de jaarcijfers publiceert. De kwartaalindex laat de ontwikkeling in de provincie nu al zien.
Van 2024 K3 tot 2026 K2: 141,2 naar 157,3 (+11,4%).
Toon datatabel
| Kwartaal | Index (2020 = 100) |
|---|---|
| 2024 K3 | 141,2 |
| 2024 K4 | 144,6 |
| 2025 K1 | 147,8 |
| 2025 K2 | 150,8 |
| 2025 K3 | 153,2 |
| 2025 K4 | 153,9 |
| 2026 K1 | 156,2 |
| 2026 K2 | 157,3 |
Bron: CBS StatLine 85792NED, prijsindex bestaande koopwoningen (2020 = 100), 1e kwartaal 1995 - 2e kwartaal 2026. Opgehaald op 3 september 2026. De index corrigeert voor verschillen in de verkochte woningen en is daardoor een betere maat voor de prijsontwikkeling dan een gemiddelde verkoopprijs.
Gemiddelde verkoopprijs in Noord-Brabant sinds 2013
Van 2013 tot 2025: € 221.039 naar € 486.894 (+120%).
Toon datatabel
| Jaar | Waarde |
|---|---|
| 2013 | € 221.039 |
| 2014 | € 228.412 |
| 2015 | € 235.669 |
| 2016 | € 248.763 |
| 2017 | € 268.514 |
| 2018 | € 290.569 |
| 2019 | € 310.254 |
| 2020 | € 337.960 |
| 2021 | € 385.036 |
| 2022 | € 426.539 |
| 2023 | € 418.547 |
| 2024 | € 456.420 |
| 2025 | € 486.894 |
Huizenprijzen per gemeente in Noord-Brabant
In 2025 was Vught gemiddeld de duurste gemeente van Noord-Brabant met € 671.948, en Roosendaal de goedkoopste met € 389.117. De grootste stijging van de gemiddelde verkoopprijs ten opzichte van 2024 zagen we in Drimmelen (+18,9%). In kleine gemeenten met weinig verkopen schommelt het gemiddelde sterker, omdat een paar dure of goedkope verkopen al verschil maken.
| Gemeente | Verkoopprijs 2025 | t.o.v. 2024 | WOZ 1 jan 2026 | Woningen |
|---|---|---|---|---|
| Vught | € 671.948 | +12,5% | € 638.000 | 14.352 |
| Waalre | € 662.285 | +1,6% | € 597.000 | 8.186 |
| Nuenen, Gerwen en Nederwetten | € 631.744 | +11,3% | € 575.000 | 10.904 |
| Son en Breugel | € 605.309 | +2,8% | € 575.000 | 7.655 |
| Oisterwijk | € 599.609 | +10,0% | € 561.000 | 14.575 |
| Sint-Michielsgestel | € 590.958 | +2,5% | € 559.000 | 12.748 |
| Oirschot | € 585.652 | +16,9% | € 552.000 | 8.639 |
| Bernheze | € 576.186 | +15,2% | € 526.000 | 13.740 |
| Heeze-Leende | € 563.341 | +8,5% | € 563.000 | 7.441 |
| Alphen-Chaam | € 556.205 | +2,8% | € 501.000 | 4.624 |
| Best | € 553.741 | +7,0% | € 507.000 | 13.886 |
| Goirle | € 549.970 | +2,2% | € 479.000 | 10.908 |
| Veldhoven | € 538.756 | +5,1% | € 529.000 | 21.281 |
| Eersel | € 536.817 | +1,9% | € 539.000 | 8.964 |
| Heusden | € 534.587 | +7,7% | € 482.000 | 20.307 |
| Hilvarenbeek | € 534.369 | -1,0% | € 522.000 | 7.268 |
| Geldrop-Mierlo | € 530.710 | +3,4% | € 476.000 | 18.558 |
| Meierijstad | € 529.884 | +6,6% | € 496.000 | 37.172 |
| Asten | € 528.110 | +12,1% | € 494.000 | 7.534 |
| Bergeijk | € 527.954 | +6,7% | € 517.000 | 8.573 |
| Gemert-Bakel | € 523.546 | +17,9% | € 470.000 | 13.455 |
| Boxtel | € 522.253 | +11,4% | € 450.000 | 15.186 |
| Bladel | € 511.537 | +9,2% | € 491.000 | 9.334 |
| Loon op Zand | € 510.783 | +15,8% | € 439.000 | 10.696 |
| Rucphen | € 509.587 | +9,7% | € 434.000 | 10.430 |
| Breda | € 509.387 | +5,0% | € 462.000 | 89.383 |
| Drimmelen | € 508.816 | +18,9% | € 462.000 | 12.425 |
| 's-Hertogenbosch | € 506.467 | +5,9% | € 464.000 | 77.825 |
| Someren | € 498.059 | +3,9% | € 499.000 | 8.651 |
| Maashorst | € 497.085 | +6,6% | € 472.000 | 26.766 |
| Laarbeek | € 496.740 | +2,9% | € 495.000 | 10.139 |
| Deurne | € 492.662 | +16,3% | € 483.000 | 14.675 |
| Etten-Leur | € 488.271 | +17,2% | € 414.000 | 20.471 |
| Reusel-De Mierden | € 482.744 | +15,3% | € 486.000 | 6.031 |
| Altena | € 481.068 | +7,9% | € 452.000 | 23.857 |
| Eindhoven | € 469.870 | +4,3% | € 434.000 | 122.956 |
| Halderberge | € 467.811 | +9,3% | € 417.000 | 14.081 |
| Baarle-Nassau | € 465.201 | +11,4% | € 451.000 | 3.137 |
| Valkenswaard | € 464.820 | +1,3% | € 459.000 | 15.494 |
| Cranendonck | € 464.684 | +8,5% | € 436.000 | 9.337 |
| Zundert | € 464.649 | +3,1% | € 495.000 | 10.291 |
| Gilze en Rijen | € 461.024 | +5,2% | € 421.000 | 11.867 |
| Helmond | € 458.882 | +5,5% | € 392.000 | 43.711 |
| Geertruidenberg | € 456.394 | +11,3% | € 409.000 | 10.225 |
| Dongen | € 456.268 | +6,0% | € 423.000 | 12.008 |
| Waalwijk | € 453.184 | +8,5% | € 420.000 | 22.980 |
| Oss | € 452.466 | +3,5% | € 430.000 | 42.686 |
| Boekel | € 448.168 | +15,1% | € 478.000 | 4.862 |
| Land van Cuijk | € 442.631 | +3,8% | € 426.000 | 41.475 |
| Moerdijk | € 441.988 | +14,8% | € 402.000 | 17.222 |
| Oosterhout | € 441.826 | +0,9% | € 427.000 | 26.790 |
| Steenbergen | € 425.724 | +9,8% | € 391.000 | 10.969 |
| Tilburg | € 424.838 | +6,6% | € 378.000 | 107.966 |
| Woensdrecht | € 422.202 | +10,5% | € 392.000 | 10.283 |
| Bergen op Zoom | € 398.490 | +10,5% | € 368.000 | 32.286 |
| Roosendaal | € 389.117 | +6,7% | € 359.000 | 36.193 |
Gemeentelijke indeling 2026 (CBS 86247NED). Gemeenten met een link hebben een eigen pagina met lokale waardefactoren. Vergelijk alle gemeenten van Nederland.
Wat bepaalt de woningwaarde in Noord-Brabant?
Brainport Eindhoven
De technologische bedrijvigheid rond Eindhoven zorgt voor internationale vraag en een krappe woningmarkt in de regio.
Bosrijke villagemeenten
Gemeenten met veel bos en ruime kavels, zoals Oisterwijk en Vught, vormen een duur segment binnen de provincie.
Veehouderij en buitengebied
In het buitengebied kunnen nabijgelegen agrarische bedrijven of vergunningen voor uitbreiding een rol spelen bij de waarde.
Veelgestelde vragen over huizenprijzen in Noord-Brabant
Wat is de gemiddelde huizenprijs in Noord-Brabant?
De gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen in Noord-Brabant was in 2025 € 486.894, volgens CBS. Dat is 1,5% boven het landelijke gemiddelde van € 479.527.
Wat is de duurste gemeente van Noord-Brabant?
In 2025 was Vught gemiddeld de duurste gemeente van Noord-Brabant (€ 671.948) en Roosendaal de goedkoopste (€ 389.117). Gemiddelden zeggen niets over één specifieke woning.
Stijgen de huizenprijzen in Noord-Brabant in 2026?
Volgens de CBS-prijsindex lagen de prijzen van bestaande koopwoningen in Noord-Brabant in het 2e kwartaal 2026 4,3% hoger dan een jaar eerder en +2,2% ten opzichte van eind 2025. Per gemeente kan de ontwikkeling afwijken.
Welke Brabantse steden zijn het duurst?
Dat verschilt per jaar. De tabel met gemeenten hieronder toont de actuele gemiddelde verkoopprijs per gemeente.
Waarom stijgen de prijzen in de regio Eindhoven?
De sterke arbeidsmarkt trekt veel nieuwe inwoners, terwijl de woningbouw die groei niet volledig bijhoudt.