Huizenprijzen in Limburg
Het prijsniveau ligt in grote delen van Limburg onder het landelijke gemiddelde, onder meer door een krimpende bevolking in Parkstad en de Westelijke Mijnstreek. Maastricht en de gemeenten in het Heuvelland zijn duidelijk duurder, net als populaire dorpen langs de Maas.
Kerncijfers Limburg
- Gemiddelde verkoopprijs 2025
- € 381.845
- +6,8% t.o.v. 2024
- Nederland 2025
- € 479.527
- Limburg: -20,4%
- Gemiddelde WOZ-waarde 1 jan 2026
- € 348.000
- peildatum 1 jan 2025
- Woningen 1 januari 2026
- 554.662
- 71% eengezinswoning
Bron: CBS StatLine 83625NED, 85036NED en 83704NED. Opgehaald op 24 september 2026. Een gemiddelde verkoopprijs zegt niets over de waarde van één specifieke woning.
Prijsontwikkeling in 2026
- Prijsindex 2e kwartaal 2026 t.o.v. een jaar eerder
- +4,8%
- provincie Limburg
- Sinds eind 2025
- +1,8%
- t.o.v. 4e kwartaal 2025
- Verkochte woningen 2e kwartaal 2026
- 3.488
- provincie Limburg
De gemiddelde verkoopprijs per gemeente over 2026 volgt zodra CBS de jaarcijfers publiceert. De kwartaalindex laat de ontwikkeling in de provincie nu al zien.
Van 2024 K3 tot 2026 K2: 138,7 naar 154,0 (+11,0%).
Toon datatabel
| Kwartaal | Index (2020 = 100) |
|---|---|
| 2024 K3 | 138,7 |
| 2024 K4 | 141,5 |
| 2025 K1 | 145,2 |
| 2025 K2 | 146,9 |
| 2025 K3 | 149,9 |
| 2025 K4 | 151,3 |
| 2026 K1 | 152,1 |
| 2026 K2 | 154,0 |
Bron: CBS StatLine 85792NED, prijsindex bestaande koopwoningen (2020 = 100), 1e kwartaal 1995 - 2e kwartaal 2026. Opgehaald op 3 september 2026. De index corrigeert voor verschillen in de verkochte woningen en is daardoor een betere maat voor de prijsontwikkeling dan een gemiddelde verkoopprijs.
Gemiddelde verkoopprijs in Limburg sinds 2013
Van 2013 tot 2025: € 179.427 naar € 381.845 (+113%).
Toon datatabel
| Jaar | Waarde |
|---|---|
| 2013 | € 179.427 |
| 2014 | € 186.408 |
| 2015 | € 191.829 |
| 2016 | € 199.165 |
| 2017 | € 212.920 |
| 2018 | € 229.286 |
| 2019 | € 243.850 |
| 2020 | € 263.910 |
| 2021 | € 300.777 |
| 2022 | € 330.567 |
| 2023 | € 329.001 |
| 2024 | € 357.532 |
| 2025 | € 381.845 |
Huizenprijzen per gemeente in Limburg
In 2025 was Mook en Middelaar gemiddeld de duurste gemeente van Limburg met € 526.782, en Kerkrade de goedkoopste met € 270.119. De grootste stijging van de gemiddelde verkoopprijs ten opzichte van 2024 zagen we in Meerssen (+20,7%). In kleine gemeenten met weinig verkopen schommelt het gemiddelde sterker, omdat een paar dure of goedkope verkopen al verschil maken.
| Gemeente | Verkoopprijs 2025 | t.o.v. 2024 | WOZ 1 jan 2026 | Woningen |
|---|---|---|---|---|
| Mook en Middelaar | € 526.782 | +5,1% | € 514.000 | 3.829 |
| Eijsden-Margraten | € 516.779 | +15,2% | € 451.000 | 11.898 |
| Nederweert | € 494.127 | +11,8% | € 456.000 | 7.751 |
| Meerssen | € 473.060 | +20,7% | € 409.000 | 8.716 |
| Gennep | € 461.925 | +3,1% | € 428.000 | 7.971 |
| Peel en Maas | € 449.898 | +7,2% | € 432.000 | 19.297 |
| Bergen (L.) | € 449.775 | +13,3% | € 402.000 | 5.894 |
| Valkenburg aan de Geul | € 443.960 | +5,5% | € 376.000 | 8.422 |
| Weert | € 437.149 | +11,5% | € 404.000 | 24.126 |
| Horst aan de Maas | € 436.096 | +7,4% | € 410.000 | 19.297 |
| Gulpen-Wittem | € 435.714 | +16,6% | € 398.000 | 6.948 |
| Maasgouw | € 431.950 | +9,5% | € 390.000 | 11.346 |
| Leudal | € 428.849 | +7,6% | € 413.000 | 16.455 |
| Voerendaal | € 415.942 | +8,1% | € 388.000 | 5.886 |
| Venray | € 414.662 | +6,7% | € 398.000 | 20.192 |
| Maastricht | € 413.671 | +4,7% | € 346.000 | 66.577 |
| Roerdalen | € 395.565 | +8,9% | € 367.000 | 10.044 |
| Beekdaelen | € 383.775 | +5,4% | € 365.000 | 16.959 |
| Echt-Susteren | € 379.254 | +10,4% | € 369.000 | 15.287 |
| Beek (L.) | € 376.436 | +2,9% | € 355.000 | 7.588 |
| Venlo | € 374.660 | +3,4% | € 349.000 | 49.421 |
| Roermond | € 373.963 | -1,0% | € 354.000 | 30.085 |
| Stein (L.) | € 370.121 | +12,1% | € 353.000 | 11.941 |
| Beesel | € 358.895 | +12,3% | € 360.000 | 6.264 |
| Simpelveld | € 343.886 | -1,4% | € 309.000 | 5.151 |
| Vaals | € 339.451 | +5,3% | € 266.000 | 5.877 |
| Sittard-Geleen | € 338.452 | +7,5% | € 299.000 | 47.461 |
| Landgraaf | € 327.701 | +12,5% | € 295.000 | 18.323 |
| Brunssum | € 290.901 | +8,3% | € 265.000 | 14.585 |
| Heerlen | € 284.279 | +5,3% | € 238.000 | 46.844 |
| Kerkrade | € 270.119 | +2,9% | € 241.000 | 24.227 |
Gemeentelijke indeling 2026 (CBS 86247NED). Gemeenten met een link hebben een eigen pagina met lokale waardefactoren. Vergelijk alle gemeenten van Nederland.
Wat bepaalt de woningwaarde in Limburg?
Heuvelland en Maastricht
Karakteristieke vakwerkhuizen, mergelwoningen en de historische binnenstad van Maastricht vormen een gewild segment.
Voormalig mijngebied
In Parkstad en de Westelijke Mijnstreek kunnen mijnbouwschade en de bevolkingsontwikkeling een rol spelen bij de waarde.
Grensligging
Door de nabijheid van België en Duitsland zijn er ook buitenlandse kopers en grensarbeiders die de vraag beïnvloeden.
Veelgestelde vragen over huizenprijzen in Limburg
Wat is de gemiddelde huizenprijs in Limburg?
De gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen in Limburg was in 2025 € 381.845, volgens CBS. Dat is 20,4% onder het landelijke gemiddelde van € 479.527.
Wat is de duurste gemeente van Limburg?
In 2025 was Mook en Middelaar gemiddeld de duurste gemeente van Limburg (€ 526.782) en Kerkrade de goedkoopste (€ 270.119). Gemiddelden zeggen niets over één specifieke woning.
Stijgen de huizenprijzen in Limburg in 2026?
Volgens de CBS-prijsindex lagen de prijzen van bestaande koopwoningen in Limburg in het 2e kwartaal 2026 4,8% hoger dan een jaar eerder en +1,8% ten opzichte van eind 2025. Per gemeente kan de ontwikkeling afwijken.
Waarom zijn woningen in Zuid-Limburg vaak goedkoper?
In delen van Zuid-Limburg is de bevolking gekrompen en de vraag lager. Maastricht en het Heuvelland zijn daarop een uitzondering.
Wat is mijnschade en hoe beïnvloedt die de waarde?
Na de sluiting van de mijnen kunnen bodembewegingen schade veroorzaken. Bij verkoop is het verstandig bekende schade en herstel te documenteren.