Huizenprijzen in Utrecht
Door die centrale ligging, de sterke arbeidsmarkt en het beperkte aanbod liggen de prijzen in grote delen van de provincie boven het landelijke gemiddelde. Villadorpen op de Heuvelrug en gemeenten als Bunnik, De Bilt en Wijk bij Duurstede kennen een ruimer en duurder woningaanbod.
Kerncijfers Utrecht
- Gemiddelde verkoopprijs 2025
- € 560.526
- +6,4% t.o.v. 2024
- Nederland 2025
- € 479.527
- Utrecht: +16,9%
- Gemiddelde WOZ-waarde 1 jan 2026
- € 534.000
- peildatum 1 jan 2025
- Woningen 1 januari 2026
- 625.991
- 61% eengezinswoning
Bron: CBS StatLine 83625NED, 85036NED en 83704NED. Opgehaald op 24 september 2026. Een gemiddelde verkoopprijs zegt niets over de waarde van één specifieke woning.
Prijsontwikkeling in 2026
- Prijsindex 2e kwartaal 2026 t.o.v. een jaar eerder
- +3,8%
- provincie Utrecht
- Sinds eind 2025
- +1,6%
- t.o.v. 4e kwartaal 2025
- Verkochte woningen 2e kwartaal 2026
- 4.863
- provincie Utrecht
De gemiddelde verkoopprijs per gemeente over 2026 volgt zodra CBS de jaarcijfers publiceert. De kwartaalindex laat de ontwikkeling in de provincie nu al zien.
Van 2024 K3 tot 2026 K2: 142,1 naar 157,0 (+10,5%).
Toon datatabel
| Kwartaal | Index (2020 = 100) |
|---|---|
| 2024 K3 | 142,1 |
| 2024 K4 | 145,2 |
| 2025 K1 | 149,0 |
| 2025 K2 | 151,3 |
| 2025 K3 | 154,7 |
| 2025 K4 | 154,5 |
| 2026 K1 | 156,0 |
| 2026 K2 | 157,0 |
Bron: CBS StatLine 85792NED, prijsindex bestaande koopwoningen (2020 = 100), 1e kwartaal 1995 - 2e kwartaal 2026. Opgehaald op 3 september 2026. De index corrigeert voor verschillen in de verkochte woningen en is daardoor een betere maat voor de prijsontwikkeling dan een gemiddelde verkoopprijs.
Gemiddelde verkoopprijs in Utrecht sinds 2013
Van 2013 tot 2025: € 249.506 naar € 560.526 (+125%).
Toon datatabel
| Jaar | Waarde |
|---|---|
| 2013 | € 249.506 |
| 2014 | € 256.282 |
| 2015 | € 264.382 |
| 2016 | € 282.981 |
| 2017 | € 316.244 |
| 2018 | € 349.404 |
| 2019 | € 371.727 |
| 2020 | € 404.811 |
| 2021 | € 460.992 |
| 2022 | € 510.098 |
| 2023 | € 476.555 |
| 2024 | € 526.771 |
| 2025 | € 560.526 |
Huizenprijzen per gemeente in Utrecht
In 2025 was De Bilt gemiddeld de duurste gemeente van Utrecht met € 729.588, en Nieuwegein de goedkoopste met € 459.984. De grootste stijging van de gemiddelde verkoopprijs ten opzichte van 2024 zagen we in Veenendaal (+23,6%). In kleine gemeenten met weinig verkopen schommelt het gemiddelde sterker, omdat een paar dure of goedkope verkopen al verschil maken.
| Gemeente | Verkoopprijs 2025 | t.o.v. 2024 | WOZ 1 jan 2026 | Woningen |
|---|---|---|---|---|
| De Bilt | € 729.588 | +4,1% | € 674.000 | 20.009 |
| Utrechtse Heuvelrug | € 689.760 | +5,4% | € 596.000 | 22.599 |
| De Ronde Venen | € 666.495 | +11,1% | € 583.000 | 19.090 |
| Zeist | € 663.706 | +12,1% | € 609.000 | 30.469 |
| Eemnes | € 658.208 | +9,0% | € 592.000 | 4.429 |
| Bunnik | € 624.328 | +12,3% | € 597.000 | 6.914 |
| Woerden | € 620.770 | +13,5% | € 492.000 | 23.386 |
| Baarn | € 610.602 | +7,6% | € 550.000 | 12.067 |
| Renswoude | € 592.719 | +12,2% | € 586.000 | 2.261 |
| Soest | € 585.095 | +6,2% | € 533.000 | 21.538 |
| Houten | € 583.825 | -1,5% | € 585.000 | 21.679 |
| Rhenen | € 575.370 | +8,3% | € 507.000 | 8.452 |
| Leusden | € 573.062 | +5,4% | € 547.000 | 13.968 |
| Woudenberg | € 552.197 | +3,9% | € 561.000 | 5.879 |
| Amersfoort | € 551.639 | +8,0% | € 504.000 | 72.803 |
| Utrecht | € 549.113 | +5,6% | € 548.000 | 171.457 |
| Lopik | € 548.830 | +13,7% | € 524.000 | 6.014 |
| Oudewater | € 542.373 | +3,9% | € 490.000 | 4.612 |
| Montfoort | € 541.636 | +2,1% | € 540.000 | 5.838 |
| IJsselstein | € 514.826 | +2,7% | € 508.000 | 14.596 |
| Bunschoten | € 513.085 | +5,9% | € 507.000 | 9.169 |
| Vijfheerenlanden | € 503.864 | +9,7% | € 452.000 | 26.546 |
| Veenendaal | € 498.308 | +23,6% | € 453.000 | 30.424 |
| Stichtse Vecht | € 495.712 | -11,9% | € 555.000 | 29.128 |
| Wijk bij Duurstede | € 481.107 | -4,7% | € 511.000 | 10.447 |
| Nieuwegein | € 459.984 | +11,8% | € 428.000 | 32.217 |
Gemeentelijke indeling 2026 (CBS 86247NED). Gemeenten met een link hebben een eigen pagina met lokale waardefactoren. Vergelijk alle gemeenten van Nederland.
Wat bepaalt de woningwaarde in Utrecht?
Centrale ligging
Vanuit de provincie Utrecht zijn Amsterdam, Den Haag, Rotterdam en Arnhem snel bereikbaar. Dat trekt kopers uit het hele land.
Utrechtse Heuvelrug
Bosrijke gemeenten met ruime villawijken vormen een duur segment waar perceelgrootte en ligging aan het bos zwaar wegen.
Groene Hart en veenweide
In het westen van de provincie ligt veel veengrond. Bij oudere woningen is de staat van de fundering daar een aandachtspunt.
Veelgestelde vragen over huizenprijzen in Utrecht
Wat is de gemiddelde huizenprijs in Utrecht?
De gemiddelde verkoopprijs van bestaande koopwoningen in Utrecht was in 2025 € 560.526, volgens CBS. Dat is 16,9% boven het landelijke gemiddelde van € 479.527.
Wat is de duurste gemeente van Utrecht?
In 2025 was De Bilt gemiddeld de duurste gemeente van Utrecht (€ 729.588) en Nieuwegein de goedkoopste (€ 459.984). Gemiddelden zeggen niets over één specifieke woning.
Stijgen de huizenprijzen in Utrecht in 2026?
Volgens de CBS-prijsindex lagen de prijzen van bestaande koopwoningen in Utrecht in het 2e kwartaal 2026 3,8% hoger dan een jaar eerder en +1,6% ten opzichte van eind 2025. Per gemeente kan de ontwikkeling afwijken.
Waarom is de provincie Utrecht zo duur?
Veel vraag door de centrale ligging en werkgelegenheid, gecombineerd met beperkte ruimte voor nieuwbouw.
Waar in de provincie is het prijsniveau lager?
Doorgaans in gemeenten verder van de stad Utrecht en Amersfoort. Bekijk de tabel met gemeenten voor de actuele cijfers.