Bereken Mijn Huiswaarde

Wat is mijn huis waard in Wijk 10 Vleuten-De Meern, Utrecht?

Vleuten-De Meern was tot kort na de eeuwwisseling een zelfstandige gemeente en is sindsdien de meest westelijke wijk van Utrecht. Het gebied bestaat uit de oude dorpen Vleuten, De Meern en Haarzuilens, aangevuld met grote nieuwe buurten als Veldhuizen, Vleuterweide en De Woerd die in het kader van Leidsche Rijn zijn gebouwd. Kasteel de Haar bij Haarzuilens en het Máximapark liggen in of aan de wijk. De oude dorpskernen hebben nog hun kerk en lint, maar de nieuwbouw is inmiddels veel groter dan de oorspronkelijke dorpen.
CBS-wijk WK034410 · gemeente Utrecht · Inhoudelijk gecontroleerd op 5 september 2026

Het straatbeeld is dat van ruime, groene woonbuurten met vrijwel alleen eengezinswoningen: rijtjeshuizen, twee-onder-een-kapwoningen en vrijstaande huizen, met daartussen enkele appartementengebouwen bij de winkelcentra. In de oude kernen staan oudere dorpswoningen en boerderijen. De wijk trekt gezinnen die ruimte, een tuin en goede scholen zoeken en bereid zijn iets verder van de binnenstad te wonen. Station Vleuten en de A2 maken de wijk goed bereikbaar. Het is een uitgesproken gezinsomgeving met een dorps karakter.

Cijfers voor Wijk 10 Vleuten-De Meern

Wijkgemiddelden uit CBS Kerncijfers wijken en buurten. Ze geven het niveau van de wijk aan, niet de waarde van één woning.

Gemiddelde WOZ-waarde wijk
€ 616.000
1 januari 2025, waardepeildatum 1 januari 2024
Gemeente Utrecht
€ 490.000
wijk ligt +26% t.o.v. gemeente
Nederland
€ 398.000
wijk ligt +55% t.o.v. Nederland
Woningen in de wijk
19.041
51.245 inwoners
Eengezins / meergezins
83% / 17%
aandeel van de woningvoorraad
Koop / huur
71% / 29%
8% gebouwd in de laatste tien jaar

Op gemiddelde WOZ-waarde staat Wijk 10 Vleuten-De Meern op plaats 1 van de 10 wijken in Utrecht (1 = hoogste). Bekijk alle wijken van Utrecht.

Bron: CBS StatLine 86165NED (Kerncijfers wijken en buurten 2025), stand 1 januari 2025, opgehaald op 5 september 2026. Gemeente- en landelijk WOZ-gemiddelde uit CBS 85036NED, 1 januari 2025. Een wijkgemiddelde is geen waarde van één woning. Geen waarde bij te weinig woningen of te lage dekking.

Wat valt op in Wijk 10 Vleuten-De Meern?

  • Meer eengezinswoningen dan gemiddeld: aandeel eengezinswoningen 83%, tegen 41% in Utrecht.
  • Weinig alleenwonenden: eenpersoonshuishoudens 25%, tegen 52% in Utrecht.
  • Meer koopwoningen: aandeel koopwoningen 71%, tegen 45% in Utrecht.
  • Meer gezinnen met kinderen: huishoudens met kinderen 52%, tegen 26% in Utrecht.

Buurten in Wijk 10 Vleuten-De Meern

Wijk 10 Vleuten-De Meern bestaat uit 12 CBS-buurten, vooral in postcodegebied 3451, 3452, 3453, 3454, 3455, 3543 en 3546. De gemiddelde WOZ-waarde loopt uiteen van € 531.000 in De Meern-Zuid tot € 1.093.000 in Rijnenburg. Ons model rekent met het gemiddelde van jouw buurt, niet van de hele wijk.

Gemiddelde WOZ-waarde per buurt in Wijk 10 Vleuten-De Meern
BuurtPostcodeGem. WOZ-waardeWoningenKoop
Rijnenburg3546€ 1.093.0008875%
Máximapark3451€ 1.067.00029597%
Haarzuilens en omgeving3455€ 903.00024379%
Bedrijvengebied Oudenrijn3454€ 810.00011185%
Vleuterweide-Zuid3452€ 699.0001.57772%
De Meern-Noord3454€ 670.0002.24080%
Vleuterweide-West3452€ 631.0002.01569%
Vleuten3451€ 604.0003.51866%
Vleuterweide-Noord/Oost/Centrum3452€ 598.0002.78564%
Veldhuizen3453€ 548.0003.41275%
De Meern-Zuid3454€ 531.0002.73770%
Haarrijn3543–2095%

Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025; WOZ op 1 januari 2025. Postcode: de meest voorkomende postcode van de buurt. Ontbrekende waarden zijn door CBS niet gepubliceerd, bijvoorbeeld bij weinig woningen.

Woningen in Wijk 10 Vleuten-De Meern

Eengezinswoningen zijn sterk in de meerderheid, van rijtjeshuizen in de nieuwe buurten tot vrijstaande woningen in de oude kernen. Appartementen komen alleen bij de centra voor. Koop overheerst duidelijk, wat past bij een gezinswijk. Het grootste deel is gebouwd rond de eeuwwisseling of eerder; de nieuwbouw van de afgelopen tien jaar is beperkter dan in Leidsche Rijn.

Woningtypen en eigendom in Wijk 10 Vleuten-De Meern en gemeente Utrecht
KenmerkWijk 10 Vleuten-De MeernGemeente Utrecht
Appartement (meergezinswoning)17%59%
Tussenwoning50%31%
Hoekwoning17%7%
Twee-onder-een-kapwoning8%2%
Vrijstaande woning8%2%
Koopwoning71%45%
Huur van een woningcorporatie18%31%
Huur van een andere verhuurder11%24%
Nieuwbouwwoningen (laatste telling)332.681

Wonen in Wijk 10 Vleuten-De Meern: bewoners en voorzieningen

Wijk 10 Vleuten-De Meern is sterk stedelijk, met 1.478 inwoners per km². De afstanden zijn gemiddelden over de weg voor alle inwoners van de wijk.

Bewoners en voorzieningen in Wijk 10 Vleuten-De Meern en gemeente Utrecht
KenmerkWijk 10 Vleuten-De MeernGemeente Utrecht
Huishoudens met kinderen52%26%
Eenpersoonshuishoudens25%52%
Gemiddelde huishoudensgrootte2,61,9
Inwoners jonger dan 1521%16%
Inwoners van 65 jaar of ouder13%11%
Afstand tot huisarts0,9 km0,7 km
Afstand tot grote supermarkt1,1 km0,7 km
Afstand tot kinderdagverblijf0,6 km0,5 km
Afstand tot basisschool0,9 km0,6 km
Scholen binnen 3 km11,020,0
Auto's per huishouden1,20,6

Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgehaald op 1 oktober 2026. Woningtypen en eigendom in procenten van de woningvoorraad; afstanden over de weg in km, gemiddeld over alle inwoners; mate van stedelijkheid 1 (zeer sterk stedelijk) t/m 5 (niet stedelijk).

Wat de waarde in Wijk 10 Vleuten-De Meern bepaalt

  • Ruime kavels en eengezinswoningen

    Het aanbod bestaat vrijwel volledig uit grondgebonden woningen met tuin. Kavelgrootte, aantal kamers en het type woning wegen hier zwaarder dan in stedelijke wijken.

  • Oude kernen versus nieuwe buurten

    De dorpskernen van Vleuten en De Meern hebben oudere en meer uiteenlopende woningen. De Vinex-buurten zijn uniformer en jonger, met een ander prijsniveau.

  • Station Vleuten en A2

    Het station en de A2 geven een snelle verbinding met Utrecht en Amsterdam. Woningen op fietsafstand van het station zijn gewilder bij forenzen.

Van wijkgemiddelde naar jouw woning

Ons model gebruikt de gemiddelde WOZ-waarde van jouw CBS-buurt (een nog fijnmaziger niveau dan deze wijk) als vertrekpunt en corrigeert die voor de marktontwikkeling sinds de waardepeildatum, de oppervlakte van je woning, het woningtype en de staat die je opgeeft. Lees hoe dat werkt op de pagina over de waarderingsmethode.

Veelgestelde vragen over Wijk 10 Vleuten-De Meern

Waarom ligt de gemiddelde waarde hier zo hoog?

Omdat de voorraad bijna volledig uit eengezinswoningen bestaat, vaak ruim en met tuin. Er zijn weinig kleine appartementen die het gemiddelde omlaag brengen.

Hoort Haarzuilens ook bij deze wijk?

Ja. Haarzuilens met Kasteel de Haar is een klein dorp binnen de CBS-wijk Vleuten-De Meern. Het heeft een landelijk karakter met weinig woningen en beperkt aanbod.

Wat is de duurste buurt van Wijk 10 Vleuten-De Meern?

Volgens CBS had Rijnenburg op 1 januari 2025 met € 1.093.000 de hoogste gemiddelde WOZ-waarde van de 11 buurten in Wijk 10 Vleuten-De Meern. De Meern-Zuid had met € 531.000 de laagste. Binnen een buurt verschillen woningen onderling ook sterk.

Welke postcodes horen bij Wijk 10 Vleuten-De Meern?

De buurten van Wijk 10 Vleuten-De Meern liggen vooral in postcodegebied 3451, 3452, 3453, 3454, 3455, 3543 en 3546. CBS noemt per buurt de meest voorkomende postcode; aan de randen van de wijk kan een adres een andere postcode hebben.

Bereken de waarde van je huis in Wijk 10 Vleuten-De Meern

Vul je adres in. We koppelen je woning aan de CBS-buurt en tonen de marktcontext in je rapport.