Wat is mijn huis waard in Wijk 02 Noordwest, Utrecht?
Het straatbeeld bestaat uit lage rijtjeshuizen, portiekwoningen en tuindorpachtige straten met voortuinen, afgewisseld met vernieuwde blokken waar oude corporatiewoningen zijn vervangen. Ondiep en Zuilen kennen veel woningen van corporaties, en de afgelopen decennia is daar flink gerenoveerd en herbouwd. De wijk trekt starters en jonge gezinnen die een betaalbare eengezinswoning dicht bij de stad zoeken, en oudere bewoners die er al lang wonen. Station Zuilen en de snelle fietsroute langs de Vecht brengen je in korte tijd naar het centrum.
Cijfers voor Wijk 02 Noordwest
Wijkgemiddelden uit CBS Kerncijfers wijken en buurten. Ze geven het niveau van de wijk aan, niet de waarde van één woning.
- Gemiddelde WOZ-waarde wijk
- € 430.000
- 1 januari 2025, waardepeildatum 1 januari 2024
- Gemeente Utrecht
- € 490.000
- wijk ligt -12% t.o.v. gemeente
- Nederland
- € 398.000
- wijk ligt +8% t.o.v. Nederland
- Woningen in de wijk
- 21.481
- 45.050 inwoners
- Eengezins / meergezins
- 46% / 54%
- aandeel van de woningvoorraad
- Koop / huur
- 42% / 58%
- 6% gebouwd in de laatste tien jaar
Op gemiddelde WOZ-waarde staat Wijk 02 Noordwest op plaats 7 van de 10 wijken in Utrecht (1 = hoogste). Bekijk alle wijken van Utrecht.
Bron: CBS StatLine 86165NED (Kerncijfers wijken en buurten 2025), stand 1 januari 2025, opgehaald op 5 september 2026. Gemeente- en landelijk WOZ-gemiddelde uit CBS 85036NED, 1 januari 2025. Een wijkgemiddelde is geen waarde van één woning. Geen waarde bij te weinig woningen of te lage dekking.
Wat valt op in Wijk 02 Noordwest?
- Volop nieuwbouw: volgens de laatste CBS-telling kwamen er in één jaar 543 nieuwbouwwoningen bij in Wijk 02 Noordwest.
Buurten in Wijk 02 Noordwest
Wijk 02 Noordwest bestaat uit 13 CBS-buurten, vooral in postcodegebied 3513, 3551, 3552, 3553, 3554 en 3555. De gemiddelde WOZ-waarde loopt uiteen van € 398.000 in Nijenoord, Hoogstraat en omgeving tot € 482.000 in Pijlsweerd-Zuid. Ons model rekent met het gemiddelde van jouw buurt, niet van de hele wijk.
| Buurt | Postcode | Gem. WOZ-waarde | Woningen | Koop |
|---|---|---|---|---|
| Pijlsweerd-Zuid | 3513 | € 482.000 | 2.432 | 34% |
| Ondiep | 3552 | € 455.000 | 2.400 | 31% |
| Queeckhovenplein en omgeving | 3555 | € 452.000 | 454 | 19% |
| Schaakbuurt en omgeving | 3554 | € 438.000 | 1.981 | 46% |
| Zuilen-Noord | 3555 | € 438.000 | 1.705 | 48% |
| Egelantierstraat, Mariëndaalstraat e.o. | 3551 | € 427.000 | 1.400 | 43% |
| Elinkwijk en omgeving | 3553 | € 425.000 | 2.126 | 62% |
| 2e Daalsebuurt en omgeving | 3551 | € 421.000 | 1.870 | 51% |
| Geuzenwijk | 3554 | € 408.000 | 1.774 | 32% |
| Pijlsweerd-Noord | 3513 | € 404.000 | 1.073 | 39% |
| Julianapark en omgeving | 3553 | € 404.000 | 1.389 | 50% |
| Prins Bernhardplein en omgeving | 3555 | € 403.000 | 1.708 | 43% |
| Nijenoord, Hoogstraat en omgeving | 3552 | € 398.000 | 1.169 | 28% |
Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025; WOZ op 1 januari 2025. Postcode: de meest voorkomende postcode van de buurt. Ontbrekende waarden zijn door CBS niet gepubliceerd, bijvoorbeeld bij weinig woningen.
Woningen in Wijk 02 Noordwest
Noordwest heeft een gemengde voorraad met bijna evenveel eengezinswoningen als appartementen. De rijtjeshuizen staan vooral in Zuilen en Ondiep, de gestapelde woningen in Pijlsweerd en in vernieuwde blokken. Huur is in de meerderheid door het grote corporatiebezit. De meeste woningen zijn vooroorlogs of vroeg naoorlogs; een klein deel is de afgelopen jaren vervangen door nieuwbouw.
| Kenmerk | Wijk 02 Noordwest | Gemeente Utrecht |
|---|---|---|
| Appartement (meergezinswoning) | 54% | 59% |
| Tussenwoning | 38% | 31% |
| Hoekwoning | 7% | 7% |
| Twee-onder-een-kapwoning | 1% | 2% |
| Vrijstaande woning | 0% | 2% |
| Koopwoning | 42% | 45% |
| Huur van een woningcorporatie | 33% | 31% |
| Huur van een andere verhuurder | 25% | 24% |
| Nieuwbouwwoningen (laatste telling) | 543 | 2.681 |
Wonen in Wijk 02 Noordwest: bewoners en voorzieningen
Wijk 02 Noordwest is zeer sterk stedelijk, met 10.254 inwoners per km². De afstanden zijn gemiddelden over de weg voor alle inwoners van de wijk.
| Kenmerk | Wijk 02 Noordwest | Gemeente Utrecht |
|---|---|---|
| Huishoudens met kinderen | 22% | 26% |
| Eenpersoonshuishoudens | 52% | 52% |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 1,8 | 1,9 |
| Inwoners jonger dan 15 | 14% | 16% |
| Inwoners van 65 jaar of ouder | 10% | 11% |
| Afstand tot huisarts | 0,6 km | 0,7 km |
| Afstand tot grote supermarkt | 0,5 km | 0,7 km |
| Afstand tot kinderdagverblijf | 0,4 km | 0,5 km |
| Afstand tot basisschool | 0,5 km | 0,6 km |
| Scholen binnen 3 km | 23,0 | 20,0 |
| Auto's per huishouden | 0,5 | 0,6 |
Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgehaald op 1 oktober 2026. Woningtypen en eigendom in procenten van de woningvoorraad; afstanden over de weg in km, gemiddeld over alle inwoners; mate van stedelijkheid 1 (zeer sterk stedelijk) t/m 5 (niet stedelijk).
Wat de waarde in Wijk 02 Noordwest bepaalt
Corporatiebezit en vernieuwing
In Ondiep en Zuilen zijn veel oude arbeiderswoningen gesloopt en vervangen of gerenoveerd. Vernieuwde straten en oorspronkelijke blokken verschillen sterk in waarde.
Wonen aan de Vecht
De Vecht loopt langs de oostkant van de wijk. Woningen aan of vlak bij het water zijn schaars en gewild, vooral in het oude deel van Zuilen.
Station Zuilen en fietsafstand
Station Zuilen en de korte fietsroute naar de binnenstad maken de wijk populair bij mensen die zonder auto naar het centrum of Amsterdam reizen.
Van wijkgemiddelde naar jouw woning
Ons model gebruikt de gemiddelde WOZ-waarde van jouw CBS-buurt (een nog fijnmaziger niveau dan deze wijk) als vertrekpunt en corrigeert die voor de marktontwikkeling sinds de waardepeildatum, de oppervlakte van je woning, het woningtype en de staat die je opgeeft. Lees hoe dat werkt op de pagina over de waarderingsmethode.
Veelgestelde vragen over Wijk 02 Noordwest
Welke buurten liggen in Utrecht Noordwest?
Pijlsweerd, Ondiep, Zuilen en de omliggende buurten, van de singel tot de grens met Maarssen. Zuilen was tot in de jaren vijftig een zelfstandige gemeente en is het grootste deel.
Is Ondiep een goede buurt om te kopen?
Ondiep is de afgelopen jaren sterk vernieuwd en ligt dicht bij het centrum. De prijzen liggen onder die van de oostelijke wijken, maar de verschillen tussen oude en nieuwe straten zijn groot.
Wat is de duurste buurt van Wijk 02 Noordwest?
Volgens CBS had Pijlsweerd-Zuid op 1 januari 2025 met € 482.000 de hoogste gemiddelde WOZ-waarde van de 13 buurten in Wijk 02 Noordwest. Nijenoord, Hoogstraat en omgeving had met € 398.000 de laagste. Binnen een buurt verschillen woningen onderling ook sterk.
Welke postcodes horen bij Wijk 02 Noordwest?
De buurten van Wijk 02 Noordwest liggen vooral in postcodegebied 3513, 3551, 3552, 3553, 3554 en 3555. CBS noemt per buurt de meest voorkomende postcode; aan de randen van de wijk kan een adres een andere postcode hebben.