Bereken Mijn Huiswaarde

Wat is mijn huis waard in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen, Enschede?

Buiten de bebouwde kom van Enschede strekt zich een Twents coulisselandschap uit met twee dorpen en een reeks buurtschappen, samen goed voor de CBS-wijk Landelijk gebied en kernen. Het gaat om de dorpen Lonneker en Boekelo, de buurtschappen Lonneker-West, Noord Esmarke, Zuid-Esmarke, Broekheurne, Usselo en Twekkelo en het Boekelerveld. Boekelo is bekend van de zoutwinning, de bierbrouwerij van Grolsch en de internationale paardensportwedstrijd Military Boekelo.
CBS-wijk WK015309 · gemeente Enschede · Inhoudelijk gecontroleerd op 25 september 2026

Het landschap bestaat uit essen, houtwallen, beekdalen en landgoederen, met verspreid liggende boerderijen en vrijstaande woningen. In Lonneker en Boekelo staan ook rijwoningen, twee-onder-een-kappers en recentere nieuwbouw. Deze wijk trekt gezinnen en kopers die ruimte, natuur en een dorpse gemeenschap zoeken, terwijl de stad Enschede en de universiteit met de fiets of auto snel bereikbaar zijn.

Cijfers voor Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Wijkgemiddelden uit CBS Kerncijfers wijken en buurten. Ze geven het niveau van de wijk aan, niet de waarde van één woning.

Gemiddelde WOZ-waarde wijk
€ 515.000
1 januari 2025, waardepeildatum 1 januari 2024
Gemeente Enschede
€ 301.000
wijk ligt +71% t.o.v. gemeente
Nederland
€ 398.000
wijk ligt +29% t.o.v. Nederland
Woningen in de wijk
4.218
10.280 inwoners
Eengezins / meergezins
89% / 11%
aandeel van de woningvoorraad
Koop / huur
80% / 20%
10% gebouwd in de laatste tien jaar

Op gemiddelde WOZ-waarde staat Wijk 09 Landelijk gebied en kernen op plaats 1 van de 9 wijken in Enschede (1 = hoogste). Bekijk alle wijken van Enschede.

Bron: CBS StatLine 86165NED (Kerncijfers wijken en buurten 2025), stand 1 januari 2025, opgehaald op 5 september 2026. Gemeente- en landelijk WOZ-gemiddelde uit CBS 85036NED, 1 januari 2025. Een wijkgemiddelde is geen waarde van één woning. Geen waarde bij te weinig woningen of te lage dekking.

Wat valt op in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen?

  • Veel vrijstaand en twee-onder-een-kap: aandeel vrijstaande woningen en twee-onder-een-kapwoningen 66%, tegen 20% in Enschede.
  • Meer koopwoningen: aandeel koopwoningen 80%, tegen 48% in Enschede.
  • Weinig corporatiewoningen: aandeel corporatiewoningen 7%, tegen 36% in Enschede.
  • Meer eengezinswoningen dan gemiddeld: aandeel eengezinswoningen 89%, tegen 63% in Enschede.

Buurten in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Wijk 09 Landelijk gebied en kernen bestaat uit 9 CBS-buurten, vooral in postcodegebied 7524, 7532, 7534, 7545, 7546, 7547 en 7548. De gemiddelde WOZ-waarde loopt uiteen van € 412.000 in Boekelerveld tot € 750.000 in Buurtschap Lonneker-West. Ons model rekent met het gemiddelde van jouw buurt, niet van de hele wijk.

Gemiddelde WOZ-waarde per buurt in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen
BuurtPostcodeGem. WOZ-waardeWoningenKoop
Buurtschap Lonneker-West7524€ 750.00072586%
Noord Esmarke7532€ 586.00014174%
Buurtschap Zuid-Esmarke7534€ 571.0009987%
Buurtschap Broekheurne7546€ 571.00058981%
Buurtschap Twekkelo7547€ 570.0008468%
Buurtschap Usselo7545€ 551.00014773%
Dorp Lonneker7524€ 436.00082882%
Dorp Boekelo7548€ 415.0001.17680%
Boekelerveld7548€ 412.00042968%

Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025; WOZ op 1 januari 2025. Postcode: de meest voorkomende postcode van de buurt. Ontbrekende waarden zijn door CBS niet gepubliceerd, bijvoorbeeld bij weinig woningen.

Woningen in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Vrijwel alle woningen in het landelijk gebied en de kernen zijn eengezinswoningen, veel ervan vrijstaand. Koopwoningen overheersen duidelijk. De afgelopen jaren is er enige nieuwbouw bijgekomen, vooral in de dorpen Lonneker en Boekelo.

Woningtypen en eigendom in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen en gemeente Enschede
KenmerkWijk 09 Landelijk gebied en kernenGemeente Enschede
Appartement (meergezinswoning)11%37%
Tussenwoning15%27%
Hoekwoning8%15%
Twee-onder-een-kapwoning19%12%
Vrijstaande woning47%8%
Koopwoning80%48%
Huur van een woningcorporatie7%36%
Huur van een andere verhuurder13%15%
Nieuwbouwwoningen (laatste telling)16929

Wonen in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen: bewoners en voorzieningen

Wijk 09 Landelijk gebied en kernen is niet stedelijk, met 106 inwoners per km². De afstanden zijn gemiddelden over de weg voor alle inwoners van de wijk.

Bewoners en voorzieningen in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen en gemeente Enschede
KenmerkWijk 09 Landelijk gebied en kernenGemeente Enschede
Huishoudens met kinderen37%27%
Eenpersoonshuishoudens28%48%
Gemiddelde huishoudensgrootte2,41,9
Inwoners jonger dan 1515%14%
Inwoners van 65 jaar of ouder24%19%
Afstand tot huisarts1,5 km0,9 km
Afstand tot grote supermarkt1,5 km0,7 km
Afstand tot kinderdagverblijf1,4 km0,6 km
Afstand tot basisschool1,3 km0,7 km
Scholen binnen 3 km3,813,8
Auto's per huishouden1,40,9

Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgehaald op 1 oktober 2026. Woningtypen en eigendom in procenten van de woningvoorraad; afstanden over de weg in km, gemiddeld over alle inwoners; mate van stedelijkheid 1 (zeer sterk stedelijk) t/m 5 (niet stedelijk).

Wat de waarde in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen bepaalt

  • Ruimte en landschap

    Boerderijen en vrijstaande woningen op grote percelen in het Twentse landschap zijn schaars. Perceelgrootte en bijgebouwen bepalen een groot deel van de waarde.

  • Dorpen met eigen voorzieningen

    Lonneker en Boekelo hebben basisscholen, verenigingen en enkele winkels. Voor de rest ben je snel in Enschede.

  • Bedrijvigheid bij Boekelo

    De zoutwinning en de brouwerij zorgen voor werkgelegenheid, maar ook voor bedrijfsverkeer. Woningen dichtbij kunnen daar iets van merken.

Van wijkgemiddelde naar jouw woning

Ons model gebruikt de gemiddelde WOZ-waarde van jouw CBS-buurt (een nog fijnmaziger niveau dan deze wijk) als vertrekpunt en corrigeert die voor de marktontwikkeling sinds de waardepeildatum, de oppervlakte van je woning, het woningtype en de staat die je opgeeft. Lees hoe dat werkt op de pagina over de waarderingsmethode.

Veelgestelde vragen over Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Welke dorpen horen bij de gemeente Enschede?

Naast de stad zelf horen onder meer Lonneker en Boekelo en de buurtschappen Usselo, Twekkelo, Broekheurne en Esmarke bij Enschede. Samen vormen ze de CBS-wijk Landelijk gebied en kernen.

Waarom zijn woningen in het buitengebied van Enschede duurder?

Het gaat vooral om vrijstaande huizen en boerderijen met veel grond in een gewild landschap. Die zijn per woning groter en duurder dan de meeste woningen in de stad.

Wat is de duurste buurt van Wijk 09 Landelijk gebied en kernen?

Volgens CBS had Buurtschap Lonneker-West op 1 januari 2025 met € 750.000 de hoogste gemiddelde WOZ-waarde van de 9 buurten in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen. Boekelerveld had met € 412.000 de laagste. Binnen een buurt verschillen woningen onderling ook sterk.

Welke postcodes horen bij Wijk 09 Landelijk gebied en kernen?

De buurten van Wijk 09 Landelijk gebied en kernen liggen vooral in postcodegebied 7524, 7532, 7534, 7545, 7546, 7547 en 7548. CBS noemt per buurt de meest voorkomende postcode; aan de randen van de wijk kan een adres een andere postcode hebben.

Bereken de waarde van je huis in Wijk 09 Landelijk gebied en kernen

Vul je adres in. We koppelen je woning aan de CBS-buurt en tonen de marktcontext in je rapport.