Wat is mijn huis waard in Breda west, Breda?
Het woningaanbod is breed: vooroorlogse en naoorlogse rijwoningen, portiekflats, nieuwere eengezinswoningen en ruimere huizen aan de randen. Heilaar en Hazeldonk zijn vooral bedrijventerreinen. De wijk trekt starters en gezinnen die betaalbaar willen wonen met goede verbindingen naar de snelweg en de binnenstad. Princenhage heeft een dorpse sfeer met eigen winkels, terwijl Heuvel en Tuinzigt meer stedelijk en gemengd zijn. De verschillen per buurt zijn daardoor groot.
Cijfers voor Breda west
Wijkgemiddelden uit CBS Kerncijfers wijken en buurten. Ze geven het niveau van de wijk aan, niet de waarde van één woning.
- Gemiddelde WOZ-waarde wijk
- € 372.000
- 1 januari 2025, waardepeildatum 1 januari 2024
- Gemeente Breda
- € 419.000
- wijk ligt -11% t.o.v. gemeente
- Nederland
- € 398.000
- wijk ligt -7% t.o.v. Nederland
- Woningen in de wijk
- 16.085
- 33.450 inwoners
- Eengezins / meergezins
- 59% / 41%
- aandeel van de woningvoorraad
- Koop / huur
- 47% / 53%
- 8% gebouwd in de laatste tien jaar
Op gemiddelde WOZ-waarde staat Breda west op plaats 8 van de 11 wijken in Breda (1 = hoogste). Bekijk alle wijken van Breda.
Bron: CBS StatLine 86165NED (Kerncijfers wijken en buurten 2025), stand 1 januari 2025, opgehaald op 5 september 2026. Gemeente- en landelijk WOZ-gemiddelde uit CBS 85036NED, 1 januari 2025. Een wijkgemiddelde is geen waarde van één woning. Geen waarde bij te weinig woningen of te lage dekking.
Wat valt op in Breda west?
- Volop nieuwbouw: volgens de laatste CBS-telling kwamen er in één jaar 441 nieuwbouwwoningen bij in Breda west.
- Meer huurwoningen: aandeel koopwoningen 47%, tegen 55% in Breda.
Buurten in Breda west
Breda west bestaat uit 10 CBS-buurten, vooral in postcodegebied 4812, 4813, 4814, 4815, 4836 en 4838. De gemiddelde WOZ-waarde loopt uiteen van € 280.000 in Tuinzigt tot € 892.000 in Heilaar. Ons model rekent met het gemiddelde van jouw buurt, niet van de hele wijk.
| Buurt | Postcode | Gem. WOZ-waarde | Woningen | Koop |
|---|---|---|---|---|
| Heilaar | 4814 | € 892.000 | 215 | 92% |
| Liesbos | 4838 | € 697.000 | 299 | 84% |
| Effen-Rith | 4838 | € 682.000 | 364 | 82% |
| Hazeldonk | 4836 | € 579.000 | 21 | 62% |
| Westerpark | 4814 | € 431.000 | 1.451 | 72% |
| Princenhage | 4813 | € 421.000 | 4.052 | 61% |
| Steenakker | 4815 | € 366.000 | 329 | 30% |
| Heuvel | 4812 | € 328.000 | 4.198 | 35% |
| Haagpoort | 4812 | € 325.000 | 1.039 | 34% |
| Tuinzigt | 4814 | € 280.000 | 4.117 | 35% |
Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025; WOZ op 1 januari 2025. Postcode: de meest voorkomende postcode van de buurt. Ontbrekende waarden zijn door CBS niet gepubliceerd, bijvoorbeeld bij weinig woningen.
Woningen in Breda west
Een kleine meerderheid van de woningen is een eengezinswoning. Koop en huur zijn ongeveer in evenwicht, met veel corporatiebezit in de naoorlogse buurten. Er is een bescheiden aandeel recente nieuwbouw.
| Kenmerk | Breda west | Gemeente Breda |
|---|---|---|
| Appartement (meergezinswoning) | 41% | 41% |
| Tussenwoning | 37% | 35% |
| Hoekwoning | 12% | 12% |
| Twee-onder-een-kapwoning | 4% | 5% |
| Vrijstaande woning | 7% | 7% |
| Koopwoning | 47% | 55% |
| Huur van een woningcorporatie | 34% | 28% |
| Huur van een andere verhuurder | 18% | 16% |
| Nieuwbouwwoningen (laatste telling) | 441 | 1.043 |
Wonen in Breda west: bewoners en voorzieningen
Breda west is sterk stedelijk, met 1.269 inwoners per km². De afstanden zijn gemiddelden over de weg voor alle inwoners van de wijk.
| Kenmerk | Breda west | Gemeente Breda |
|---|---|---|
| Huishoudens met kinderen | 29% | 29% |
| Eenpersoonshuishoudens | 46% | 44% |
| Gemiddelde huishoudensgrootte | 2,0 | 2,0 |
| Inwoners jonger dan 15 | 15% | 14% |
| Inwoners van 65 jaar of ouder | 16% | 20% |
| Afstand tot huisarts | 0,8 km | 0,8 km |
| Afstand tot grote supermarkt | 0,8 km | 0,8 km |
| Afstand tot kinderdagverblijf | 0,5 km | 0,5 km |
| Afstand tot basisschool | 0,8 km | 0,7 km |
| Scholen binnen 3 km | 8,7 | 9,1 |
| Auto's per huishouden | 0,9 | 1,7 |
Bron: CBS StatLine 86165NED, Kerncijfers wijken en buurten 2025, opgehaald op 1 oktober 2026. Woningtypen en eigendom in procenten van de woningvoorraad; afstanden over de weg in km, gemiddeld over alle inwoners; mate van stedelijkheid 1 (zeer sterk stedelijk) t/m 5 (niet stedelijk).
Wat de waarde in Breda west bepaalt
Princenhage
De voormalige dorpskern heeft een eigen identiteit en is gewild. Woningen daar worden vaak hoger gewaardeerd dan in de naoorlogse buurten.
Naoorlogse buurten
In Heuvel en Tuinzigt staan veel woningen uit de wederopbouw. Renovatie en verduurzaming bepalen sterk de waarde.
Snelweg en bedrijventerreinen
De ligging bij de snelweg en bedrijventerreinen is gunstig voor forenzen, maar geeft aan de randen meer verkeer en geluid.
Van wijkgemiddelde naar jouw woning
Ons model gebruikt de gemiddelde WOZ-waarde van jouw CBS-buurt (een nog fijnmaziger niveau dan deze wijk) als vertrekpunt en corrigeert die voor de marktontwikkeling sinds de waardepeildatum, de oppervlakte van je woning, het woningtype en de staat die je opgeeft. Lees hoe dat werkt op de pagina over de waarderingsmethode.
Veelgestelde vragen over Breda west
Hoort Princenhage bij Breda west?
Ja. Princenhage is een van de buurten van Breda west, samen met onder meer Heuvel, Tuinzigt, Westerpark en Effen-Rith.
Is Breda west geschikt voor starters?
Ja, vooral in de naoorlogse buurten zijn relatief betaalbare rijwoningen en appartementen te vinden.
Wat is de duurste buurt van Breda west?
Volgens CBS had Heilaar op 1 januari 2025 met € 892.000 de hoogste gemiddelde WOZ-waarde van de 10 buurten in Breda west. Tuinzigt had met € 280.000 de laagste. Binnen een buurt verschillen woningen onderling ook sterk.
Welke postcodes horen bij Breda west?
De buurten van Breda west liggen vooral in postcodegebied 4812, 4813, 4814, 4815, 4836 en 4838. CBS noemt per buurt de meest voorkomende postcode; aan de randen van de wijk kan een adres een andere postcode hebben.